Meble skórzane jako synonim luksusu

Meble skórzane od zawsze budzą skrajne emocje. Ich przeciwnicy twierdzą, że jest to zupełnie zbędny wydatek. Zwolenników mebli ze skóry również nie brakuje! Dla nich skórzane meble wypoczynkowe są synonimem luksusu, na który warto sobie pozwolić. Jakie są zalety takich mebli? W naszym artykule udowodnimy, że meble skórzane są najlepszym wyborem – również dla ciebie!

Dlaczego skórzane meble są symbolem majętności?

Meble ze skóry stały się trendem i modą już w latach 60. XX wieku. Przez lata były uznawane za symbol majętności. Dlatego wybierali je najbogatsi, których celem było manifestowanie zawartości swojego portfela. Być może właśnie dlatego dla wielu osób meble ze skóry są synonimem bezguścia. Nie zwracano uwagi na aranżację domu, ważne było tylko to, aby się pokazać, wzbudzić zazdrość.
Dzisiaj jest zupełnie inaczej, skóra powoli zaczyna wracać do łask. Dzięki zastosowaniu klasycznego wzornictwa, czerpaniu inspiracji ze stylu angielskiego i kolonialnego, meble ze skóry stają się ponadczasowym elementem wystroju wnętrza. Do tego, bardzo praktycznym. Skóra jest bowiem materiałem bardzo trwałym i odpornym. Jakie są zalety mebli skórzanych?

Zalety mebli ze skóry

Dlaczego warto wybrać meble ze skóry? Przede wszystkim ze względu na wytrzymałość i elastyczność tego materiału. Meble skórzane łatwo zachować w dobrej kondycji, wystarczy stosować odpowiedni środek do pielęgnacji skóry. Powłoka ochronna zabezpieczy ją przed uszkodzeniami, a komplet wypoczynkowy będzie nam służyć przez lata.

Co więcej, skóra jest materiałem wygodnym i komfortowym! Musimy obalić największy mit, który krąży o meblach skórzanych – skóra się nie przykleja. Ani nagie ciało, ani ubranie nie przyklei się do skóry. W skórze nie zalęgają się w niej bakterie i drobnoustroje, ponieważ jest materiałem porowatym, który oddycha i nie kumuluje wilgoci. Nie gromadzi kurzu i nie hoduje roztoczy. Należy również zaznaczyć, że skóra naturalna nie powoduje podrażnień ani uczuleń. Zapewnia za to przytulny klimat i podnosi prestiż aranżacji – mówi nasz ekspert z firmy Mevis Furniture, która jest producentem skórzanych od 1977 roku.

Jak pielęgnować meble skórzane?

Aby przez długie lata cieszyć się ładnym wyglądem mebli skórzanych, powinniśmy:

  • wycierać je miękką, suchą szmatką, którą w razie potrzeby można delikatnie zwilżyć wodą,
  • nie ustawiać skórzanych mebli blisko źródeł ciepła, np. koło okna, kominka czy w miejscu silnie nasłonecznionym,
  • używać specjalnych środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry,
  • nakładać środki konserwujące 2-4 razy do roku, zależnie od intensywności użytkowania mebli.

Pamiętając o tych prostych zasadach, meble ze skóry na długo zachowają ładny wygląd.

śr. ocena 5 / głosów 5