Meble jako element aranżacji wnętrz

Meble jako element aranżacji wnętrz

To, czym się na co dzień otaczamy, w znacznym stopniu wpływa na ogólne samopoczucie. Aranżacja danego miejsca, niezależnie od tego czy jest to dom, mieszkanie czy biuro, w dużej mierze oddziałuje na psychikę człowieka. Co zatem buduje klimat? Spore znaczenie mają meble, które powinny być dopasowane do charakteru danego wnętrza. Ich wyborowi należy więc poświęcić nieco czasu.

Funkcjonalność czy estetyka?

Meble są istotnym elementem wystroju każdego wnętrza. Podczas ich zakupu znaczenie ma przede wszystkim miejsce ich przeznaczenia. Inne meble sprawdzą się bowiem w restauracji, a inne w gabinecie czy w salonie. Podczas urządzania domu czy mieszkania, warto zastanowić się nad tym, jakie są oczekiwania i potrzeby poszczególnych domowników. Nie mniej istotne są możliwości finansowe, bo meble potrafią być bardzo drogie. W praktyce najważniejsze jest jednak to, aby były funkcjonalne.  Najlepiej, gdy idzie to w parze z estetycznym wykonaniem i ciekawym designem. Okazuje się, że znalezienie i zakupienie takich mebli wcale nie jest zadaniem łatwym, ale pomogą nam w tym dobre salony meblowe, takie jak np. 33 Meble, w którego ofercie znajdziemy meble wielu producentów i o różnych charakterze oraz stylu.

Styl wystroju wnętrza

Na samym początku dobrze jest wybrać styl, w jakim urządzone będzie dane wnętrze. Meble nowoczesne mają proste formy i wyróżniają się często żywymi, intensywnymi kolorami. Niekiedy bywają czarne i białe. W tym przypadku stawia się na ciekawe połączenia i kontrasty. Meble klasyczne z kolei nawiązują do stylistyki retro i vintage. Reprezentować mogą również styl rustykalny, angielski czy prowansalski. Ich cechą charakterystyczną jest  wygoda. Posiadają często zaokrąglone krawędzie. Są proste i eleganckie zarazem. Meble klasyczne mają też  jeden podstawowy atut – są uniwersalne i w zasadzie zawsze modne. Dodatkowo coraz częściej produkowane są z materiałów w 100% naturalnych.

Wybrać samemu czy z pomocą projektanta?

Podczas wyboru mebli można zdać się na własny gust lub zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, który podpowie, jakie meble zakupić do danego pomieszczenia i z czym można je połączyć. Osoby, które stawiają na własny zmysł, najczęściej kierują się metodą prób  i błędów. Niekiedy kończy się to i tak zwróceniem się o pomoc do profesjonalisty. Wbrew pozorom urządzenie własnego domu czy mieszkania bywa zadaniem bardzo trudnym. W tym przypadku należy postawić bowiem na meble nie tylko estetycznie wykonane, ale i wygodne. Ogromne znaczenie ma także funkcjonalność.

śr. ocena 0 / głosów 0