Meble drewniane w aranżacjach kuchennych

Meble drewniane w aranżacjach kuchennych

Kuchnia to serce naszego domu, ponieważ spędzamy w niej mnóstwo czasu. Dlatego podczas jej urządzania należy zwrócić uwagę na to, aby była jak najbardziej funkcjonalna. To dzięki odpowiednim meblom nawet w małej kuchni pomieścimy wszelką zastawę, garnki oraz przybory kuchenne. Szczególnie warte uwagi są meble drewniane, które nadają niezwykły charakter kuchni. Jak więc wykorzystać je w aranżacji?

Wybierając drewniane meble kuchenne do naszej kuchni nie musimy martwić się o monotonność, czy nudę. Drewniane meble doskonale łączą się z różnymi kolorami oraz fakturami. Drewniana kuchnia nie oznacza tylko odcieni drewna.

Jak mówią specjaliści z firmy Kulenty: „ Drewno doskonale łączy się z bielą, czernią czy też szarością. Dodatkowo możemy miksować drewno z różnymi materiałami, takimi jak metal, marmur, czy też inne kamienie”.

Dzięki temu meble drewniane do kuchni możemy tworzyć w różnych stylach oraz aranżacjach. Z powodzeniem stworzymy kuchnię zarówno rustykalną, jak i nowoczesną. Wszystko zależy od tego, jakie dodatki wybierzemy.

Czy nowoczesne drewniane blaty pasują do każdego typu kuchni?

Jeśli nie jesteśmy przekonani do tego, aby cała kuchnia była wykonana z drewna możemy pokusić się o inne rozwiązania. Przykładowo możemy wybrać drewniane blaty, które będą doskonałym akcentem i nadadzą kuchni niepowtarzalnego charakteru. Możemy również całą kuchnię wykonać z nowoczesnych materiałów, a na jej środku postawić drewnianą wyspę. Będzie ona stanowić centrum kuchni i przyciągać wzrok niejednego gościa. Kolejną aranżacją kuchenną z wykorzystaniem drewna jest wybór drewnianego stołu oraz krzeseł. To również doskonały sposób na to, aby uzyskać unikalny charakter wnętrza kuchni.

Co jeszcze zyskujemy wybierając drewniane meble?

Meble drewniane dają nam ogromne możliwości, ponieważ z drewna możemy tworzyć niepowtarzalne kształty oraz wzory, które niewątpliwie wpływają na atrakcyjność mebli drewnianych. Nowoczesne maszyny stolarskie stworzą niepowtarzalne zdobienia frontów, czy półek kuchennych. Co więcej, odpowiednio zabezpieczone drewno będzie nam służyć przez długie lata. Drewno jest odporne na wilgoć, dzięki czemu unikniemy zniszczeń, odklejania się tworzywa, czy odbarwień, jak to często ma miejsce w przypadku mebli wykonanych z tworzyw sztucznych. Warto też wiedzieć, że drewniane meble kuchenne możemy również zamówić na wymiar. Dzięki temu powierzchnia kuchni zostanie maksymalnie wykorzystana, a my możemy wybrać meble, które najbardziej będą nam odpowiadać lub stworzyć własne projekty.

śr. ocena 5 / głosów 1