metalowe łóżko

Łóżka metalowe w aranżacjach sypialnianych. Porady i sugestie

Łóżko to podstawowy element wyposażenia domu i nie wyobrażamy sobie sypialni bez niego. Musi ono zapewnić komfort i wygodę oraz spełnić nasze oczekiwania estetyczne. Wybierając łóżko kierujemy się różnymi kryteriami,  bo poza różnym gustem mamy też inne przestrzenie i style sypialni. Jak w ofercie rynkowej wypadają łóżka metalowe? I dlaczego warto zdecydować się na zakup łóżka wykonanego z metalu?

Zalety metalowych łóżek.

Stal to szlachetny materiał, a wykonane z niego meble przetrwają lata bez ubytków w wyglądzie. Metalowe meble są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Można też śmiało powiedzieć, że to meble ponadczasowe i międzypokoleniowe, bo użytkownicy w każdym wieku wybiorą coś dla siebie. Metalowe łóżka występują w różnych kolorach oraz stylach, sprawdzą się więc zarówno w mieszkaniach minimalistów, w loftach, ale również w willach w stylu glamour – poleca pracownik firmy Manufaktura Snu, producenta łóżek metalowych.

Metalowe meble to również solidne wykonanie oraz wysoka jakość. Warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Jeśli znudzi nam się kolor łóżka to możemy je przemalować.

Stylistyka łóżek metalowych.

Metal większości kojarzy się ze stylem loftowym, jednak możliwości formowania tego materiału mogą być wykorzystane do stworzenia łóżka w każdym stylu. Oto kilka propozycji:

  • Sypialnia w stylu orientalnym, czyli nawiązanie do kultury azjatyckiej, gdzie łóżko kojarzy się ze sztuką japońską. Prosty wystrój i piękne orientalne kolory i znaki.
  • Łóżka metalowe w stylu pop-art, świetnie sprawdzą się w sypialni nastolatka. Bogata i odważna kolorystyka doda pazur do młodzieżowego gniazda.
  • Glamour, czyli spełnienie marzeń wielu kobiet. Piękne, zdobione ramy łóżek z romantycznymi wygięciami dodadzą kobiecości każdej sypialni. Łóżka retro zawsze znajdą chętnych nabywców, gdyż przyciągają pięknym kształtem.
  • Cukierkowa sypialnia dziecięca, gdzie łóżko wykonane z metalu ma obłe wykończenia, które są bezpieczne dla dzieci, a pudrowe kolory przywołują skojarzenia ze słodyczami.
  • Klasyka zawsze na czasie, czyli prosty kształt łóżka, ale odpowiednio wkomponowany w klasyczne wnętrze. Klasyczne kolory czerni i bieli sprawdzą się w sypialni w klasycznym stylu.
  • Loft, czyli styl przemysłowy. Surowe wnętrze to doskonałe tło dla metalowego łóżka.

To tylko kilka sugestii, z których można skorzystać decydując się na zakup metalowego łóżka. Jest wiele opcji zaaranżowania tego typu mebla w każdym wnętrzu, nie tylko industrialnym. Wszystko zależy od indywidualnego gustu oraz wyobraźni kupującego.

śr. ocena 5 / głosów 1