krzesla

Krzesła jako element kreacji domowej przestrzeni

Krzesła jako podstawowy element jadalni mogą wywierać olbrzymi wpływ na otaczającą nas przestrzeń. Niektóre modele  to prawdziwe ozdoby domu, podkreślające jego styl i klasę.

Moje krzesło świadczy o mnie

Mimo prostoty użytkowania, krzesła mogą przybierać rozmaite formy. Co ważne, styl  nierzadko przekłada się na postrzeganie samego pomieszczenia. Era mebli z litego drewna powoli przemija. Dla osób ceniących elegancję, niezastąpione okażą się gustowne krzesła tapicerowane pięknym welurem lub bardzo modnymi naturalnymi lnianymi  tkaninami o widocznych splotach. Współcześnie doskonale komponują się także w nowoczesnych aranżacjach, co jest dowodem na to, że moda na klasyczną elegancję nigdy nie przemija. Bardzo modne jest łączenie różnych modeli krzeseł przy stole na szczytach znajdują się krzesła z podłokietnikami, a wzdłuż stołu są krzesła bez podłokietników często w tym samym gatunku tkaniny lecz inny kolorze. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są gwoździe tapicerskie oraz kołatki. W ten sposób można połączyć model Cuba i Antonii firmy Scarlett Meble.

Krzesło jako element… towarzyski

Krzesła definiują przestrzeń, w której się znajdują – w tym stwierdzeniu nie ma ani cienia przesady. Niezależnie od tego, gdzie są umiejscowione – w kuchni, pokoju czy w salonie – zwykle występują w większej liczbie, gromadząc zasiadające na nich osoby.

Najwięcej domowych rozmów odbywa się na siedząco. Jeżeli zatem zależy nam na przestrzeni, w której możemy spokojnie pokonwersować, odprężyć się i dotrzymać sobie towarzystwa, krzesła powinny stanowić jej obowiązkowy element – słusznie zauważa ekspert Scarlett Meble.

Krzesło nie lubi samotności

Jeżeli pozostawimy krzesło samo sobie, może prezentować się nieco dziwnie. Pełnię funkcjonalności zyskuje w zestawieniu z innymi elementami umeblowania – przede wszystkim ze stołem, przy którym możemy spożyć posiłek, bądź też zwyczajnie się o niego oprzeć. W otoczeniu krzeseł świetnie odnajdą się także inne meble służące do siedzenia – fotele, ławki czy sofy. Dobrze, aby wszystkie z nich pasowały do siebie stylem – tak na przykład z krzesłem tapicerowanym najlepiej skomponują się inne meble pokryte tapicerką.

śr. ocena 4.8 / głosów 4