Jak zorganizować zabawę weselną?

Marzy ci się tradycyjne wesele, na którym będą bawić się wszyscy członkowie rodzin z obu stron i liczne grono znajomych? A może raczej planujesz niekonwencjonalny ślub zwieńczony niewielką uroczystością dla najbliższych? Bez względu na to, jaki masz pomysł na zabawę weselną, planowanie i przygotowania trzeba będzie zacząć z wyprzedzeniem i przeprowadzić je z żelazną konsekwencją.

Większość nowożeńców przyznaje, że nawet jeśli początkowo planowali świętować zawarcie małżeństwa skromnie i w niewielkim gronie, podczas przygotowywania listy gości skala imprezy zaskakująco i nieodwracalnie się powiększała. Nawet gdy młodzi rezygnują z zapraszania dalszego wujostwa czy od lat niewidzianych kuzynów, ilość gości rzadko zamyka się w 70 osobach. A to oznacza już konieczność znalezienia odpowiedniego lokalu.

Organizujemy tradycyjne wesele

Tradycyjne imprezy ślubne wcale nie odchodzą do przeszłości. Na wyprawienie hucznego wesela z kapelą i parkietem do tańca, wiejskim stołem z mięsami oraz bogatym menu z gorącymi daniami decydują się również osoby nowoczesne, które na ślub zapraszają gości z zagranicy i chcą pokazać przyjaciołom z odległych krajów urok polskich tradycji – zauważa nasz rozmówca z Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie koło Łasku.

Jednak żeby taka impreza się udała, trzeba ją porządnie przygotować. Pierwszym i najważniejszym zadaniem będzie rezerwacja sali weselnej. Jak przekonało się już wiele par, tym punktem przygotowań warto zająć się bardzo wcześnie. W niektórych lokalach na wolny termin trzeba czekać nawet rok.

Wybierając salę na wesele zwróć uwagę na to, czy na miejscu możesz zamówić też jedzenie. Obecnie już prawie nikt nie decyduje się na pracochłonne, samodzielne przygotowywanie menu weselnego. Przy dobrych lokalach weselnych najczęściej znajdziemy restaurację z bogatą i różnorodną ofertą przystępnych cenowo dań.

Jeśli planujesz zaprosić gości z odległych zakątków Polski lub nawet z zagranicy, będziesz musiał zapewnić im nocleg. Najlepszym, bo najwygodniejszym (a jednocześnie najtańszym) rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednego ośrodka wypoczynkowego, który zajmie się i organizacją zabawy, i posiłkami, a przy okazji zadba o nocleg dla weselników.

Organizujemy nietypowe wesele

Jeśli planujecie ślub w sezonie letnim bądź wiosennym, ciekawą opcją będzie organizacja wesela w plenerze. Choć taki pomysł doskonale znamy przede wszystkim z amerykańskich filmów romantycznych, jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez polskie pary. Co ciekawe, wesela na świeżym powietrzu wcale nie są obce naszej rodzimej tradycji, a jedynie nieco zapomniane, jak wiele innych elementów spuścizny polskiego folkloru.

Decydując się na zabawę weselną w plenerze, trzeba mieć się na baczności. Przebieg imprezy w dużej mierze uzależniony jest o pogody, toteż trzeba być przygotowanym na ewentualne zawirowania. Chcąc mieć pewność, że wesela nie zakłóci żadna nieprzyjemna niespodzianka, po raz kolejny warto powierzyć jego organizację specjalistom.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z właścicielem konkretnej sali weselnej i organizatorem zabawy, koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat danego miejsca. Dobrym sposobem na ustalenie jakości oferty są komentarze na Facebooku. Sprawdź, czy lokal ma swoją stronę w portalu i jakie oceny wystawili mu dotychczasowi goście.

śr. ocena 5 / głosów 5