funkcjonalna-lazienke

Jak zaprojektować wygodną i funkcjonalną łazienkę?

Ładnie urządzona łazienka to nie wszystko. Powinna być jeszcze, a może przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Jest to przecież miejsce szczególne – wymagające odpowiedniej wentylacji, systematycznego sprzątania, ale przede wszystkim służące wszystkim domownikom przez niemal cały czas, niezależnie od tego, czy wychodzimy do pracy, czy chcemy wziąć szybki prysznic po treningu.

Utrzymanie czystości

Od tego, jak urządzimy łazienkę zależy między innymi to, jak dużo czasu i wysiłku będziemy musieli poświęcić na utrzymanie jej w czystości. Weźmy na przykład wybór sedesu: możemy zdecydować się na klasyczny sedes kompaktowy ze zbiornikiem montowanym na muszli lub sedes podwieszany. Ten drugi pozostawia wolną przestrzeń na podłodze i ścianie (zamiast tradycyjnej dużej spłuczki widoczny jest tylko przycisk). Dzięki temu pozostawiamy mniejszą powierzchnię do „zbierania kurzu” i bez problemu możemy wytrzeć podłogę pod sedesem.

Łazienkowe schowki

Warto zainwestować w dobrze wykonane meble łazienkowe, z którymi znacznie łatwiej zagospodarujemy przestrzeń. Szafki i szuflady pozwolą nam zorganizować miejsce na kosmetyki i akcesoria. Jest to o tyle istotne, że im więcej przedmiotów pozostaje „na widoku”, tym silniejsze wrażenie chaosu w pomieszczeniu. W dodatku, w takiej sytuacji, przynajmniej raz na dwa tygodnie powinniśmy przetrzeć każdą buteleczkę i flakonik, które kurzą się i przyciągają brud (szczególnie, gdy w łazience używany jest np. lakier do włosów).

Pełna aranżacja

Niezwykle pomocne może okazać się obejrzenie gotowych aranżacji łazienek w sklepach lub skorzystanie z pomocy projektantów, np. z firmy Domeko, którzy przedstawią nam przykładową wizualizację łazienki z użyciem produktu, który chcemy kupić. Każdy element prezentuje się inaczej w stanie surowym, a inaczej w towarzystwie innych elementów, z którymi tworzy pewną całość.

śr. ocena 5 / głosów 5