pokoj-dziewczynki

Idealne fototapety dla dziewczynek

Prawie każda mała dziewczynka w głębi serca chce być księżniczką albo bohaterką ulubionej bajki. Można jej to ułatwić, urządzając pokój, w którym baśniowy świat staje się rzeczywistością. Wielką pomocą w tworzeniu ciekawej przestrzeni, która przypadnie do gustu dziewczynki, są fototapety. Czym powinny się charakteryzować te ozdoby ścienne i jakie wzory sprawdzą się najlepiej w pokoju małej damy?

Fototapety dla dziewczynek – jakie powinny być?

Fototapety dla dziewczynek i dla chłopców bardzo się od siebie różnią. W wieku szkolnym dzieci mają zupełnie odmienne preferencje i zainteresowania, inne zabawy i sposoby spędzania wolnego czasu. Mimo to każde dziecko, niezależnie od płci, chce mieć wyjątkowy pokój, w którym poczuje się w stu procentach jak u siebie. Własne cztery ściany to mikrokosmos dziecka – bezpieczna przestrzeń, w której można się uczyć, bawić i czuć swobodnie.

Kilkuletnie dziewczynki mają swój specyficzny gust – mówi specjalista ze sklepu internetowego z tapetami i fototapetami Kraina Barw dla Dzieci. – Uwielbiają pastelowe, jasne i ciepłe kolory, delikatne wzory, kwiaty i zwierzęta, w szczególności te kojarzone z delikatnością: ptaki czy konie. Popularny jest też motyw serca. Naturalnie, może się zdarzyć, że dziewczynka uwielbia Gwiezdne Wojny i samochody – wówczas jej zainteresowania powinny wybijać się na pierwszy plan, tak aby czuła się dobrze w swoim pokoju.

To bardzo ważne – tapeta musi się podobać dziewczynce! Być może rodzice mają wyobrażenie na temat tego, jak ma wyglądać jej pokój. Warto jednak zaproponować dziecku kilka wzorów i pozwolić wybrać ten, który szczególnie przypadł jej do gustu. Można mieć wówczas pewność, że dziewczynka będzie chętnie spędzała czas w swoim pokoju, a widok np. ulubionego bohatera z bajki każdego ranka będzie wprawiał ją w dobry nastrój.

Ulubione wzory fototapet dla dziewczynek

Obecnie największą popularnością wśród ozdób ściennych dla dziewczynek cieszą się fototapety z księżniczką Elsą z animacji „Kraina Lodu”. Bohaterki filmów Disneya zdecydowanie zawładnęły wyobraźnią dziewczynek. Dotyczy to zarówno nowszych produkcji, jak i klasycznych już filmów, takich jak „Śpiąca Królewna” czy „Królewna Śnieżka” albo „Piękna i Bestia”. Fototapety z tymi motywami pojawiają się na wielu ścianach w pokojach małych dziewczynek. Dzięki temu one same mogą poczuć się, jakby występowały w bajce.

Obok księżniczek popularnym wzorem fototapety dla dziewczynki są zwierzęta. One także mogą być bohaterami bajek (np. „Kubusia Puchatka”), ale niekiedy są to obrazy niepowiązane z żadną produkcją. Jeżeli dziecko lubi zwierzęta, to taki wzór zdecydowanie jest dla niego!

Wybierając fototapetę dla dziewczynki, można także nawiązać do jej zainteresowań, np. tańca czy śpiewania. Przykładem może być tapeta w odcieniach różu z motywem baletowym. W tak ozdobionym pokoju dziewczynka wyrośnie na primabalerinę!

śr. ocena 6.3 / głosów 4