Hotel jako doskonałe miejsce na organizację imprezy okolicznościowej

Jeszcze niedawno hotele kojarzyły nam się wyłącznie z wakacyjnymi wyjazdami i komfortowymi pokojami noclegowymi. Dziś hotele to także atrakcyjne restauracje chwalone przez ekspertów, strefy relaksu i strefy biznesu. Hotel to świetne miejsce na organizację imprez okolicznościowych, takich jak wesele, komunia, czy hucznie obchodzone okrągłe urodziny. Dlaczego warto postawić na organizację imprezy właśnie w hotelu?

Klarowne oferty dopasowywane do indywidualnych potrzeb

Wiele hoteli, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, ma gotowe, przykładowe oferty przyjęć weselnych, czy komunijnych z ceną podaną „od ręki” za jednego gościa. Oferty możemy jednak dowolnie modyfikować i dopasowywać do naszych potrzeb, nie są więc one sztywne. Możemy komponować menu według preferencji i wybierać wśród popularnych zup, drugich dań obiadowych, sosów, dodatków, surówek, czy zimnych zakąsek. Mamy pewność, że jedzenie zostanie przygotowane przez doświadczonych kucharzy, a przyjęcie obsługiwać będzie naprawdę fachowa obsługa. Wiemy, ile przy hotelu znajduje się miejsc parkingowych, znamy dokładnie przestrzeń wokół, a to duży plus. Kiedy organizujemy imprezę okolicznościową, zwykle nie mamy możliwości, by wszystkim zaproszonym gościom zapewnić miejsce noclegowe. W hotelu możemy zarezerwować pokoje i zadbać w ten sposób o naszych najbliższych. Kolejny atut: hotele nie są budowane w przypadkowych miejscach, a w najatrakcyjniejszych częściach danego regionu. Nasi goście mogą z tego skorzystać i zwiedzić okolice.

Nie tylko imprezy prywatne

W hotelach organizowane są nie tylko imprezy prywatne, ale także biznesowe, na przykład z okazji rocznicy istnienia firmy, czy podpisanego kontraktu, który bardzo dobrze rokuje. Jak mówi nam przedstawiciel Hotelu Wodnik w Bydgoszczy, firmy chętnie organizują też w hotelach konferencje, szkolenia, czy spotkania biznesowe, po których można zjeść razem obiad, czy kolację. W hotelach o wysokim standardzie specjalnie tworzone są tzw. strefy biznesu, wyposażone w sprzęt audio-wizualny. Coraz częściej spotykamy się z różnego rodzaju grupami, które działają wspólnie w Internecie, przede wszystkim w social mediach. Są to na przykład grupy blogerów, którzy wspierają się wzajemnie w tworzeniu własnych, indywidualnych marek – ci również chętnie organizują wspólne spotkania w hotelach. To spotkania luźniejsze niż firmowe konferencje, po których zamiast wyjścia razem do restauracji można na przykład skorzystać ze strefy relaksu, co jest ostatnio bardzo modne wśród kobiet, które tworzą internetowe grupy.

Podsumowując, imprezy okolicznościowe w hotelu to świetne rozwiązanie, przy czym warto też myśleć o obiektach tego typu w wielu innych kontekstach. Jednym z wyjątkowych miejsc, w których możemy zorganizować różnego rodzaju imprezy, przyjęcia i spotkania jest właśnie Hotel Wodnik w Bydgoszczy, którego pracownicy pomogli nam w stworzeniu artykułu.

śr. ocena 5 / głosów 5