lakierowane fronty od szafek

Fronty lakierowane 3D. Co to takiego?

Fronty meblowe to element, który w największym stopniu przesądza o tym, jak będzie wyglądała wykończona szafka czy komoda. Drzwiczki szafek i fronty szuflad nadają meblom określony charakter i styl. Wśród dostępnych rodzajów frontów od pewnego czasu królują fronty lakierowane 3D. Ich duża popularność wynika w dużej mierze z połączenia atrakcyjnych wzorów z niesamowitymi efektami, jakie można za ich pomocą osiągnąć.

Fronty meblowe do szafek nowoczesnych i klasycznych

Fronty meblowe to dziedzina, w której nikt nie spodziewał się już żadnej rewolucji. Jednak wraz z pojawieniem się frontów lakierowanych 3D okazało się, że i tu jest wciąż miejsce na innowacje i nowe ciekawe wzory. Fronty wykonywane w tej technice znakomicie sprawdzają się w meblach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, jednak pasują również do projektów nieco bardziej klasycznych.

Nowoczesne fronty meblowe mogą być produkowane w bardzo różnych kształtach. W przypadku frontów lakierowanych 3D bardzo ciekawą propozycją są symetrycznie rozmieszczone, powtarzające się wzory geometryczne, które są w pełni przestrzenne. Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki płyt meblowych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o dostępne kształty.

W meblach nowoczesnych bardzo dobrze sprawdzają się również wzory asymetryczne. Drzwiczki szafek mogą mieć wypukłą powierzchnię przypominającą nieregularne piramidy, spłaszczone ostrosłupy. Jednymi z ciekawszych propozycji są fronty ze żłobieniami w postaci biegnących w różnych kierunkach linii czy różnych nieregularnych, zaokrąglonych kształtów.

Tego typu produkty są dostępne w ofercie najlepszych producentów frontów meblowych, m.in. firmy FRONTWIT. Wśród różnych propozycji znajdują się też wzory ze specjalnie wykonanymi wgłębieniami pod uchwyty pozwalające na łatwe otwieranie drzwiczek.

Jest również wiele wzorów, które przypominają tradycyjne frezowania drzwiczek lub są ich twórczym rozwinięciem. Tego rodzaju fronty łączą w sobie klasyczny kształt z bardziej nowoczesną formą, bardziej łagodną i pozbawioną mniejszych detali.

Lakierowanie frontów

Atrakcyjne kształty to jednak jedynie część elementów składających się na efekt, jaki można osiągnąć przy wykorzystaniu frontów meblowych nowego typu. Za całość odpowiada również proces lakierowania. Dzięki niemu powierzchnia drzwiczek może stać się błyszcząca, matowa lub półmatowa. W połączeniu z różnymi dostępnymi barwami daje to możliwość uzyskania niesamowicie wyglądających efektów, polegających na połączeniu intrygującego kształtu, kolorowej błyszczącej lub matowej powierzchni oraz sposobu padania na nią światła.

śr. ocena 5 / głosów 27