rolety dzień - noc

Dlaczego rolety to niezawodne osłony okienne?

Rolety wewnętrzne stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie w każdym domu. Jest to najbardziej klasyczna opcja w przypadku osłony pomieszczenia. Dzięki nim można skutecznie ochronić pokój przed mocnymi promieniami słonecznymi i zbytnim nasłonecznieniem. Stanowią także doskonałą alternatywę dla firanek i zasłon. Dlaczego warto wybrać rolety wewnętrzne?

Najpopularniejsze typy rolet

Na rynku występuje wiele typów rolet wewnętrznych, montowanych wewnątrz domu. Najpopularniejszymi wersjami są rolety dzień/noc i rolety rzymskie. Pierwszy typ zawdzięcza swoją popularność możliwości tworzenia różnorodnych koncepcji aranżacyjnych. Rolety dzień/noc składają się z dwóch warstw naprzemiennych pasów, wykonanych kolejno z materiału zaciemniającego i przezroczystego. Redukują one ilość słońca, która wpada do pomieszczenia – mogą wpuszczać promienie do środka lub skutecznie zaciemnić wnętrze. Można je wybierać w różnych kolorach, wzorach i tkaninach.

Rolety rzymskie są dobrą alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Wykonano je z tkaniny, która układa się w efektowne i eleganckie fale. Mogą być wytworzone zarówno z delikatnych i zwiewnych materiałów, jak i tkanin zaciemniających.

Rolety wewnętrzne najlepiej szukać u sprawdzonych producentów. Firma DG Rolety z Bielska-Białej od kilku lat zajmuje się dystrybucją dobrej jakości rolet. Nieustannie poszerza ona własny asortyment, proponując dekoracyjne produkty charakteryzujące się wysoką skutecznością przed nasłonecznieniem.

Ochrona przed słońcem

Rolety wewnętrzne całkowicie zmniejszają efekt nasłonecznienia głównie wtedy, kiedy są opuszczone (wyjątek stanowią rolety dzień noc). Funkcja ta przydaje się zwłaszcza w letnie i upalne dni. Materiał rolet nie nagrzewa się zbytnio.

Alternatywa dla zasłon i firanek

Rolety stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych firanek i zasłon. Są na tyle ozdobne, że niepotrzebne jest łączenie ich z dodatkowymi materiałami. Nadają one wnętrzu przestronności i nie zajmują tyle miejsca co standardowe zasłony. Domownicy zgodnie twierdzą, że rolety są rozwiązaniem wygodnym i komfortowym.

Jak użytkować rolety w codziennym życiu?

Rolety utrzymuje się w czystości stosunkowo łatwo. Jeśli nie są zbytnio zabrudzone, wystarczy przetrzeć je szmatką zwilżoną ciepłą wodą. W przypadku pojawienia się nieestetycznych zacieków lub plam, domownicy potrzebują profesjonalnych środków czyszczących. Rolety można prać, ale tylko ręcznie (dzięki temu nie ulegną zniszczeniu lub deformacji). Sam montaż rolet natomiast zajmuje dosłownie chwilę. Są łatwe w obsłudze.

śr. ocena 0 / głosów 0