meble-okulistyczne

Czym charakteryzują się nowoczesne unity okulistyczne?

Unity okulistyczne są podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu okulistycznego. Wygodny unit znacznie bowiem zwiększa komfort pacjentów, ale również ułatwia pracę okuliście. Czym zatem charakteryzują się nowoczesne unity okulistyczne?

Co to jest unit okulistyczny?

Unity okulistyczne są głównym elementem umeblowania gabinetów okulistycznych. Budowa unitów jest modułowa i każdy dodawany do unitu fragment jest połączony z poprzednimi. I tak w unicie, oprócz wygodnego siedzenia dla pacjenta oraz siedzenia dla lekarza, znajdują się narzędzia i urządzenia niezbędne do wykonania badań diagnostycznych oraz wygodnie rozmieszczone szuflady, w których przeprowadzający badanie lekarz trzyma wszystkie używane w trakcie badań akcesoria. Całość posiada zasilanie elektryczne. Do unitu okulistycznego można podłączyć m.in. takie urządzenia jak służący do wykonywania komputerowego badania wzroku autorefraktometr, służący do pomiarów ciśnienia wewnątrzgałkowego tonometr aplanacyjny, niezbędny do doboru okularów korekcyjnych foropter czy lampę szczelinową.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Poland Optical, jednego z największych w Polsce dystrybutorów nowoczesnych urządzeń optycznych i okulistycznych:

W nowoczesnych unitach elektrycznych wszystkie zainstalowane urządzenia są również podłączone do komputera i można nimi sterować przy użyciu elektronicznego panelu sterowania, co znacznie ułatwia i usprawnia pracę.

Charakterystyka nowoczesnych unitów okulistycznych

Nowoczesne unity okulistyczne oferują swoim użytkownikom bardzo wiele usprawnień. Przede wszystkim są one dostosowane do przyjmowania pacjentów niepełnosprawnych. Oznacza to, że posiadają wysuwane siedzenia dla pacjentów, które w razie potrzeby można złożyć i podjechać w ich miejsce wózkiem inwalidzkim. Nowoczesne unity okulistyczne to również znacznie łatwiejsza, elektryczna regulacja wysokości siedzenia, na którym znajduje się pacjent. Dzięki wykorzystaniu wydajnych silników, regulacja jest bardzo płynna, a pacjent nie jest narażony przy tym na żadne nieprzyjemności spowodowane nagłymi szarpnięciami.

Pisząc o nowoczesnych unitach okulistycznych, trudno nie wspomnieć o ich walorach estetycznych. Unity są bowiem wykonane wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, które nie tylko znacznie zwiększają wygodę użytkowników, ale także wpływają na estetykę całego gabinetu.

śr. ocena 5 / głosów 5