Cechy dobrego obiektu hotelowego

Dokonując wyboru obiektu hotelowego, kierujemy się kilkoma kryteriami. Najważniejsze kryterium to cel pobytu. Wybierając hotel, decydujemy czy ma to być miejsce na nasze wakacje, na krótki wypoczynek, na pobyt biznesowy, czy może interesuje nas tylko nocleg tranzytowy. Innymi kryteriami będziemy się kierowali, wybierając hotel na konferencję, innymi wybierając go na imprezę okolicznościową.

Położenie obiektu hotelowego

Wybierając hotel, na pewno musimy zwrócić uwagę na jego lokalizację. W zależności od celu pobytu będzie to miało większe lub mniejsze znaczenie, niemniej dobrze skomunikowany obiekt hotelowy i możliwość wygodnego dojazdu do takiego miejsca, zawsze będzie atutem. Bliskość dużego miasta, lotnisko w niedalekiej odległości czy lokalizacja przy trasie szybkiego ruchu to cechy, które mogą podnieść atrakcyjność obiektu. Ważne jest także, by przy hotelu funkcjonował parking dla gości. Niewątpliwym atutem hotelu jest położenie w urokliwym miejscu. Hotel powinien także oferować atrakcyjne i funkcjonalne wnętrza, a ogród na zewnątrz, park czy inne tereny zielone i inne atrakcje okolicy, podnoszą dodatkowo jego walory. W okolicach Szczecina kryteria takie spełnia Hotel JF Duet.

Serwis hotelowy

Równie ważna jest obsługa. Personel obiektu hotelowego powinien być  merytorycznie przygotowany i pomocny.

Wyposażenie pokoi

Bardzo ważny jest standard pokoju, czyli umeblowanie oraz wyposażenie pokoju. Niewątpliwym atutem jest własna łazienka, zestaw kosmetyków i dodatkowe wyposażenie, jakim może być suszarka do włosów.  Obsługa hotelowa powinna zawsze dbać o czystość pokoi i regularną wymianę ręczników. Standardem jest także obecnie dostęp do Internetu.

Standard i wyposażenie hotelu

Kolejnym ważnym elementem jest standard i wyposażenie hotelu.

Na to uwagę zwraca wiele osób, ponieważ w trakcie pobytu chętnie korzystamy z dodatkowych atrakcji oferowanych przez hotel, np. basenu, obiektów sportowych lub lokalnych wycieczek.

Własna restauracja serwująca smaczne posiłki to także wyznacznik standardu hotelu. Sale konferencyjne i sale balowe również podnoszą jego atrakcyjność. Pozwala to zorganizować w obiekcie hotelowym imprezę integracyjną grupy, szkolenia dla pracowników, wesele lub inne uroczystości rodzinne.

Przed wyborem hotelu warto sprawdzić, ile gwiazdek posiada dany obiekt, bo wtedy wiemy mniej więcej, czego możemy się spodziewać. Bardzo istotna jest też możliwość dokonania rezerwacji pokoju drogą telefoniczną lub poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej hotelu.

śr. ocena 5 / głosów 4