Budowa i zastosowanie biurek z ruchomym blatem

Funkcjonalne biurko powinno umożliwić jego posiadaczowi nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również wygodne przechowywanie dokumentów i łatwe zarządzanie dokumentami. Równie istotne jest również, by wspierało prawidłową postawę i nie wpływało na zmęczenie kręgosłupa. Dobrym rozwiązaniem jest wybór biurka z ruchomym blatem, które ma wiele zalet.

Budowa biurek z blatem ruchomym

Każdy kto zmuszony jest spędzać wiele godzin przy biurku wie, jak istotny jest wybór tego właściwego, dobranego idealnie do własnego wzrostu i rodzaju wykonywanej pracy. Nie jest to łatwe, szczególnie w przypadku mebli biurowych, kupowanych masowo. Dużym ułatwieniem może okazać się wybór biurka z ruchomym blatem.

-Tego typu biurka tworzone są w ten sposób, by można było dopasować jego wysokość względem własnych potrzeb, dlatego można pracować przy nich zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Ponadto, , dlatego warto rozważyć ich kupno szczególnie w przypadku niewielkiej ilości miejsca, jaką można przeznaczyć na ten mebel – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Miladesign.

Zalety ruchomych blatów

Poza wyżej wymienionymi, blaty ruchome w biurkach mają też inne plusy. Spośród licznych zalet tego rodzaju mebli warto wymienić:

  • możliwość zmiany pozycji – zapobiega problemom z kręgosłupem oraz umożliwia wygodną pracę osobom z istniejącą jego wadą lub przechodzącym okres rekonwalescencji po zabiegach szpitalnych,
  • zapewnienie dobrych warunków pracy osobom na wózkach inwalidzkich – regulowana wysokość blatów pozwala na dobranie idealnej wysokości,
  • łatwa regulacja – prosty mechanizm pozwala na szybką zmianę wysokości, co może być dużym ułatwieniem w przypadku pracy zmianowej lub dzielonego stanowiska.

 

śr. ocena 10 / głosów 2