zluszczanie-skory

Złuszczanie skóry za pomocą peelingów chemicznych

Peeling nie jest niczym nieznanym – niemal każda kobieta wykonuje taki zabieg w domu za pomocą gotowych kosmetyków lub domowych mieszanek, w których znajdują się ziarniste struktury (kawa, sól etc.). Pomaga on wygładzić skórę i poprawić jej wygląd. Peeling chemiczny również ma zadanie poprawić wygląd skóry, jednak polega on na wykorzystaniu specjalnych kwasów pomagających intensywnie złuszczyć naskórek.

Na czym polega zabieg?

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na wcześniej oczyszczoną skórę maski, płynu lub żelu i pozostawienie preparatu na odpowiedni czas (od kilku minut do nawet kilku godzin). Dokładny czas zależy oczywiście od rodzaju użytych substancji. Ponieważ przez ten zabieg zostaje złuszczony martwy naskórek, skóra staje się w tym miejscu wrażliwsza. Dlatego każdy zabieg kończy się aplikacją kremu łagodzącego o dodatkowym działaniu ochronnym.

Na jakie efekty można liczyć?

Zabieg ten wykonujemy, żeby złuszczyć martwe komórki naskórka i tym samym pobudzić skórę do regeneracji. Peeling pozwala też regulować wydzielanie serum (szczególnie zalecane dla skóry tłustej i mieszanej), oczyszczać skórę i rozjaśnić przebarwienia. Dodatkowo, skóra staje się dotleniona i lepiej wchłania preparaty, których używamy, np. krem, maseczka i tym podobne.

Gdzie wykonać zabieg?

Choć wykonanie takiego zabiegu samo w sobie nie wydaje się skomplikowane, powinniśmy wybrać gabinet, w którym personel ma doświadczenie w pracy z preparatami do peelingu chemicznego, np. Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Specjalista powinien ocenić stan naszej skóry, dobrać odpowiednio preparat i przede wszystkim poinstruować nas, co będzie się działo po zabiegu (czy skóra będzie zaczerwieniona, czy będzie się łuszczyć) i jaką pielęgnację domową powinniśmy zastosować.

śr. ocena 6 / głosów 4