ponczochy-samonosne

Zalety pończoch samonośnych

Niegdyś element męskiej garderoby, dziś przez mężczyzn chętnie widywany u ich partnerek. Pończochy samonośne, bo to o nich mowa, są dla większości panów atrybutem zmysłowej kobiety. Wiele pań również chętnie włącza pończochy do swojej stylizacji. Mają one wiele zalet.

Jak to się nosi?

Pończochy samonośne to elastyczna część damskiej garderoby, którą zakłada się na nogi. Zakrywają je od czubków palców po górną część uda. I choć nie chronią przed zimnem tak dobrze jak rajstopy, to znacznie poprawiają optycznie wygląd nóg.

W podtrzymywaniu pończoch samonośnych pomagają doszyte elastyczne manszety podgumowane silikonową taśmą. Pończochy tego typu są obecne na rynku od lat 60. XXI wieku.

Zalety pończoch samonośnych

Pończochy samonośne mają wiele zalet, wśród których warto przede wszystkim wymienić wygodę – w przeciwieństwie do rajstop, nie posiadają kroku, który wpływa czasem na komfort noszenia. Co więcej, świetnie sprawdzają się zarówno przy dopasowanych ubraniach, jak i w przypadku mniej przylegających spódnic. Pończochy samonośne można również bez problemu zdjąć, dlatego nadają się na cieplejsze dni.

Kolejną zaletą tego typu pończoch jest ich wygląd, który daje temu elementowi garderoby przewagę nad rajstopami. Nogi w nich wyglądają szczuplej i bardziej zmysłowo.

Dużym plusem w przypadku tego rodzaju pończoch jest również sposób ich noszenia. Jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają one zakładania paska, ponieważ silikonowe taśmy zabezpieczają je przed rolowaniem i zsuwaniem się. To sprawia, że noszenie ich jest wyjątkowo komfortowe.

Na rynku jest wiele rodzajów pięknych i ciekawych pończoch samonośnych. Każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie przynajmniej kilka par, bo to właśnie pończochy dodają smaczku stylizacji  – przekonuje nasz rozmówca, reprezentant sklepu internetowego Levante.

Choć większość kobiet częściej nosi rajstopy, to zdecydowanie warto dać szansę pończochom. Jak widać, mają one wiele zalet i mogą stać się wspaniałą alternatywą, szczególnie w czasie cieplejszych pór roku.

śr. ocena 5 / głosów 5