lifting-twarzy

Zalety laserowego liftingu twarzy

Młodo i zdrowo wyglądająca skóra to piękna skóra. Nasze starania o zachowanie młodzieńczego wyglądu dotyczą szczególnie twarzy, bo to ona decyduje o naszej urodzie, pozostając stale odsłonięta. Jednocześnie to właśnie na twarzy objawy starzenia pojawiają się najszybciej. Jednym z zabiegów przywracających świeżość i zdrowie skóry twarzy jest lifting laserowy. Poznaj jego zalety.

Rodzaje laserowego liftingu twarzy

Laser jest szeroko stosowany w kosmetologii. Precyzyjnie dobrana i ukierunkowana wiązka światła stymuluje tkankę skórną do wzmożonych procesów odnowy. Tę właściwość wykorzystano do opracowania zabiegów laserowego liftingu twarzy. Są one dostępne w kilku rodzajach. Przybliży je ekspertka z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone:

Jeżeli chodzi o laserowy lifting twarzy, proponujemy dwa typy zabiegów: laserowe fotoodmładzanie z technologią T3, czyli delikatny lifting skóry, oraz frakcjonowanie 3D, czyli głęboki lifting.

Ten pierwszy zabieg jest delikatniejszy od głębokich chemicznych peelingów i dermabrazji laserowej. Celem jest pobudzenie kolagenu i elastyny do odbudowy. Aby to osiągnąć, naświetla się twarz laserem. Hemoglobina we krwi pochłania energię. Dochodzi do obkurczenia delikatnych naczyń w skórze i ich regeneracji. W rezultacie skóra odzyskuje napięcie i gładkość, zdrowy i równy koloryt, a przebarwienia, piegi czy rumień znacznie się zmniejszają, podobnie jak pory skórne.

Frakcjonowanie 3D dociera do głębokich warstw skóry i stymuluje włókna kolagenowe do regeneracji pod wpływem bodźca termicznego. Kolagen odpowiada za właściwe napięcie skóry, jej jędrność i gładkość. Przywrócenie mu struktury charakterystycznej dla osób w młodym wieku sprawia, że skóra staje się napięta, elastyczna, zmarszczki się zmniejszają, a owal twarzy się unosi.

Jakie zalety ma laserowy lifting twarzy?

Laser stosowany do liftingu twarzy ma wiele przewag nad tradycyjnymi metodami odmładzania skóry, które są bardzo inwazyjne – wymagają znieczulenia ogólnego i długiej rekonwalescencji. W odróżnieniu od typowego liftingu ten laserowy przebiega szybko, jest mniej obciążający dla organizmu, choć może się wiązać z pewnym dyskomfortem, co jest związane z rozgrzewaniem się skóry.

Kolejną zaletą liftingu laserowego jest to, że pobudza on w pełni naturalne procesy. Jest więc dobrze tolerowany, a rezultaty nie wyglądają sztucznie. Tkanka regeneruje się przez rok po zabiegu (w przypadku liftingu głębokiego), więc z każdym dniem piękniejesz!

Nowoczesne urządzenia emitujące wiązki laserowe zapewniają ogromną precyzję i pełne bezpieczeństwo stosowania. Nie ma możliwości, że moc lasera nagle wzrośnie lub spadnie, więc nie trzeba obawiać się poparzeń ani niedostatecznych efektów.

śr. ocena 5 / głosów 5