Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa umożliwia skutecznie i szybko usunąć owłosienie z miejsc, w których są niepożądane. Tym sposobem można pozbyć się włosów m.in. z łydek, ud, pach, okolic bikini oraz twarzy. Jakie konkretnie zalety ma depilacja laserowa? Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie płyną z przeprowadzenia fotodepilacji laserem.

Depilacja laserem – czy faktycznie można pozbyć się włosów na zawsze?

Podczas depilacji wiązka lasera niszczy komórki macierzyste zawarte w mieszku włosowym, które odpowiadają za wzrost włosa. Aby trwale i na zawsze usunąć włos, konieczne jest zniszczenie wszystkich komórek macierzystych. W tym miejscu bardzo ważnym jest podkreślenie, że rosnący włos ma różne fazy wzrostu. Najwięcej włosów na ciele jest w fazie anangenowej, czyli w okresie wzrostu włosa, następnie jest faza przejściowa, bez wzrostu (faza katagenu) i ostatnia – faza telogenowa, w której włos wypada. Aby skutecznie pozbyć się owłosienia, depilacja laserowa musi być przeprowadzana zgodnie z fazami wzrostu włosów. By uzyskać trwały efekt, należy wykonać serię zabiegów – najczęściej od 6 do 8. Należy podkreślić, że większe prawdopodobieństwo uzyskania całkowicie gładkiej skóry mają osoby, które posiadały ciemne włosy. O trwałym efekcie depilacji, w którym usunięto wszystkie komórki macierzyste włosów można mówić, gdy skóra pozostaje gładka min. pół roku po terapii. Tym samym, w porównaniu z metodami takimi jak golenie, depilacja woskiem bądź maszynką oraz wyrywanie pęsetą, depilacja laserowa daje trwalsze efekty.

Jakie inne zalety ma depilacja laserowa?

Wykorzystywanie tradycyjnych metod u wielu osób powoduje wrastanie włosów oraz powstawanie stanów zapalnych, które z kolei mogą nawet przeradzać się w blizny. Depilacja laserowa zapobiega wrastaniu włosów, a także usuwa bakterie, które powodują zapalenie – podkreśla specjalista z gabinetu kosmetycznego Esthe w Lublinie.

Ponadto, jeśli depilacja wykonywana jest nowoczesnym laserem medycznym LightSheer Desire możliwe jest usunięcie owłosienia praktycznie bezboleśnie. Kolejnym, istotnym atutem tego urządzenia jest czas trwania zabiegu, który jest krótszy niż w przypadku innych, dostępnych na rynku laserów. Jest to możliwe dzięki głowicy mającej obecnie 22 x 35 mm, co sprawia, że obszar działania lasera zwiększa się, zwiększając tym samym komfort zabiegu. Warto również pamiętać, że stosując regularnie tradycyjne metody może dochodzić do podrażnienia skóry i tak np. podczas golenia maszynką, często powstają krostki, skóra staje się sucha, zaczerwieniona i szorstka. Depilacja laserowa pomaga uniknąć przesuszeń i podrażnień. Warto także podkreślić, że laserem można również pozbyć się owłosienia ze skóry ze znamionami, gdyż podczas serii zabiegów zostają odpowiednio zabezpieczone.

śr. ocena 5 / głosów 5