Zabiegi kosmetyczne na rzęsy

Zabiegi kosmetyczne na rzęsy

Marzysz o zjawiskowych „firankach”? A może chcesz po prostu podkreślić oprawę swoich oczu? W gabinetach kosmetycznych czekają na Ciebie zabiegi upiększające na rzęsy, które dodadzą Ci pewności siebie i zaakcentują Twoje naturalne piękno. Do chętnie wybieranych usług należy przedłużanie, zagęszczanie, lifting oraz henna rzęs. Co warto o nich wiedzieć?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

W ostatnim czasie wśród Polek dużą popularnością cieszą się zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs. Gabinety kosmetyczne proponują swoim klientkom doczepianie rzęs syntetycznych, jedwabnych lub naturalnych (np. z norek syberyjskich).

Rezultaty, jakie można uzyskać, są nie do przecenienia. Spojrzenie natychmiast zyskuje na atrakcyjności. Efektu nie da się porównać do żadnego drogeryjnego tuszu do rzęs. Nie można jednak powiedzieć, by był on sztuczny. Na pierwszy rzut oka osoba niewtajemniczona nawet nie pozna, że masz na powiece rzęsy zaaplikowane w gabinecie kosmetycznym.

Zdecydowanie najczęściej wykonuje się przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 oraz 2:1. Pierwszy ze wspomnianych sposobów polega na przyklejaniu pojedynczej rzęsy do naturalnej rzęsy klientki. W przypadku metody 2:1, na jedną rzęsę naturalną przypadają aż dwie rzęsy „przyczepiane”. To drugie rozwiązanie rekomendowane jest więc tym paniom, którym zależy na uzyskaniu naprawdę spektakularnego efektu.

Grubość, długość i stopień podkręcenia rzęs są dobierane indywidualnie do potrzeb konkretnej klientki. Istnieje też możliwość wykonania np. liftingu rzęs. Ma on na celu podkręcenie naturalnych włosków klientki.

Henna rzęs

Henna to tani sposób na przyciemnienie i podkreślenie koloru rzęs na około 4 tygodnie. Substancja ta występuje w formie kremów, żeli lub w proszku (w takiej formie należy ją najpierw połączyć z wodą utlenioną) i ma w sobie barwnik. Już po kilku minutach od nałożenia uzyskuje się tymczasowy „tatuaż”.

Przed nałożeniem preparatu warto wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry. W praktyce niepożądane reakcje zdarzają się dość rzadko, ale zachowanie ostrożności zawsze jest wskazane. Ogólnie rzecz biorąc, henna rzęs to bezpieczny zabieg estetyczny, rekomendowany bez względu na wiek i stan zdrowia.

Czy warto poddać się takim zabiegom?

Z pewnością warto rozważyć zabieg przedłużania, zagęszczania lub henny rzęs.

– To stosunkowo tanie usługi kosmetyczne, na które wiele kobiet może sobie pozwolić. Istotne jest jednak to, by były one przeprowadzane przez doświadczoną specjalistkę lub specjalistę – tłumaczy ekspertka z gabinetu kosmetycznego Alga.

Nie od dziś wiadomo, że oprawa oczu wpływa na wygląd całej twarzy. Zadbane rzęsy, nawet bez makijażu, będą prezentować się zjawiskowo, a Ty poczujesz się dużo bardziej kobieco. Wiele klientek decyduje się także na wydłużanie lub hennę rzęs w celu dopełnienia np. makijażu permanentnego itd. Ponadto na co dzień zaoszczędzisz sporo czasu, który normalnie przeznaczałabyś na makijaż oczu.

Spraw, by comiesięczne zabiegi uzupełniające stały się Twoim przyjemnym rytuałem, czymś, co robisz tylko dla własnej satysfakcji. Na pewno na to zasługujesz.

śr. ocena 0 / głosów 0