Wybielanie zębów w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym

Chęć posiadanie pięknego i białego uśmiechu dla wielu osób jest niespełnionym marzeniem. Z reguły chcąc je spełniać udają się do apteki lub sklepu i kupują jedne z wielu dostępnych preparatów wybielających, które niestety, mimo bardzo ładnych opakowań, na których są widoczne śnieżnobiałe uśmiechy, nie dają tak znakomitych rezultatów. Dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu stomatologicznego i skorzystania z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów.

Wybielanie zębów tylko u stomatologa

W sklepach i aptekach mamy do wyboru bardzo dużo różnego rodzaju preparatów wybielających. Ich stosowanie faktycznie pozwala na wybielenie zębów nawet o kilka odcieni, jednak dużym problemem jest to, czy uda się to zrobić w sposób równomierny. Samodzielnie stosując pasty, paski czy lakiery wybielające bardzo trudno jest bowiem dotrzeć do wszystkich zakamarków naszych zębów, przez co osiągnięty efekt może nie być taki, jakiego żeśmy się spodziewali. Jest to bardzo poważny problem, ponieważ po przejściu całego cyku wybielania, bardzo często wygląd naszych zębów jest gorszy niż przed jego rozpoczęciem. Zazwyczaj biały jest tylko front naszych zębów, natomiast wszystkie zagłębienia oraz zęby po bokach mają niestety wyraźnie ciemniejszy odcień.

Czy warto zatem ryzykować, że wydane przez nas pieniądze oraz trud włożony w wykonywane zabiegi przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego? Zdecydowanie nie. Dużo lepszym i szybszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do gabinetu stomatologicznego i poddanie się profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów, dzięki któremu będziemy mieć całkowitą pewność, że efekt będzie taki, jakiego żeśmy oczekiwali.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond

Obecnie najskuteczniejszą metodą profesjonalnego wybielania zębów jest wybielanie przy użyciu lampy Beyond. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa zębów, a w dodatku pozwala na osiągnięcie pełnego efektu wybielenia zaledwie w trakcie jednej, trwającej tylko około 2 godzin,  wizyty w gabinecie. Jak to jest możliwe?

Jak tłumaczy nas rozmówca, stomatolog z Klinki Stomatologicznej ES Dentica w Tychach: Zabieg wybielania przy użyciu lampy Beyond jest bardzo prosty. Zęby pacjenta pokrywane są specjalnym preparatem wybielającym, zabezpiecza się także dziąsła pacjenta, aby preparat nie miał szansy do nich dotrzeć. Zabieg trwa tak krótko, ponieważ działanie żelu wybielającego jest aktywowane oraz przyspieszane za pomocą lampy, która emituje niebieskie światło o wysokiej częstotliwości. Sam zabieg jest bezbolesny i pozwala na wybielenie zębów o nawet 14 odcieni.

Jak więc widać, wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond ma same plusy. Efekt wykonania zabiegu utrzymuje się przez około 2-3 lata. Oczywiście wszystko zależy także od naszych zwyczajów żywieniowych, od tego czy spożywamy dużo barwiących posiłków i napojów oraz od tego czy palimy papierosy.

śr. ocena 5 / głosów 3