lifting-ciala

W jaki sposób przeprowadza się bezinwazyjny lifting ciała?

Lifting to jedna z podstawowych technik wchodzących w zakres chirurgii plastyczne. Dziś, dzięki zdobyczom najnowocześniejszej technologii możliwe jest przeprowadzenie zabiegu liftingującego bez pomocy skalpela. Jak wykonuje się taki zabieg? Oferta klinik medycyny estetycznej jest pod tym względem bardzo zróżnicowana. Poniżej znajdziemy podstawowe informacje na temat popularnych technologii wykorzystywanych w liftingu bezinwazyjnym.

Titan

Lifting przy użyciu urządzenia Titan polega kontrolowanym podgrzaniu tkanek skóry, co pobudza regenerację kolagenu. Titan wykorzystuje w tym celu promieniowanie w zakresie dalekiej podczerwieni, to znaczy o długości od 1100 do 1800 nanometrów.

Jednocześnie naskórek wystawiony na działanie promieniowania jest chłodzony przez zastosowanie tzw. końcówki szafirowej – wyjaśnia specjalista przychodni specjalistycznej High-MedDzięki temu pacjentka odczuwa minimalny dyskomfort. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, skóra po nim jest miejscowo zaczerwieniona, jednak objawy te utrzymują się najwyżej do następnego dnia. Ostatecznie efekty następują po upływie kilku miesięcy – w tym czasie w skórze trwa stopniowy wzrost nowego kolagenu, skóra staje się bardziej zagęszczona i napięta, zmarszczki ulegają wygładzeniu.

HIFU

Czyli High Intensity Focused Ultrasound – to technologa wykorzystująca zogniskowane ultradźwięki i wysokim natężeniu do poprawiania kondycji skóry. Metoda ta polega na skupieniu fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym obszarze skóry, co powoduje punktową termo ablację. Dzięki temu włókna kolagenowe skracają się, zaś fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowego kolagenu. Zabieg może być z powodzeniem wykorzystywany do liftingu skóry szyi, podbródka, dekoltu, ramion, ud, pośladków i nóg. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu.

Repair Star

Repair Star to urządzenie łączące w sobie skuteczność światła podczerwonego oraz energii fal radiowych – zabiegi przyprowadzane przy jego użyciu są bardzo szybkie i skuteczne, a dzięki zastosowania głowicy chłodzącej również bezbolesne. Już po pierwszym zabiegu Widocznym efektem jest redukcja zmarszczek, zwiększenie gęstości i napięcia skóry, likwidacja bruzd oraz pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. W czasie zabiegu dochodzi do rozgrzania komórek głębszych tkanek podskórnych – udział w tym mają fal radiowe. Wysoka precyzja rozgrzania komórek jest możliwa do osiągnięcia dzięki wstępnemu podgrzaniu skóry przy użyciu promieniowania podczerwonego. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

śr. ocena 5 / głosów 5