Tatuaż jako element wizerunku

Tatuaże są coraz bardziej popularną formą ozdoby i wyrażenia siebie. Coś, co dawniej było zarezerwowane raczej dla gwiazd rocka niż dla zwykłych ludzi, stało się obecnie powszechne. Nie jest to przypadek, ponieważ niektórzy widzą w tatuażu sztukę, a inni – sposób na pokazanie w niewerbalny sposób, co jest dla nich w życiu ważne i czym się inspirują. Tatuaż staje się też elementem wizerunku, dlatego warto temu fenomenowi poświęcić kilka słów.

Jak tatuaż może wpływać na wizerunek?

Odbiór społeczny osób mających tatuaże ewoluuje. Coraz rzadziej traktuje się tego typu ozdoby z rezerwą lub negatywnie, ponieważ dostrzega się, że dobry tatuaż może być wartościowy i estetyczny. Jeszcze kilkanaście lat temu uchodził on raczej za przynależny pewnym subkulturom, niekoniecznie afirmowanym przez ogół. Jednak okazało się w ostatnim czasie, że coraz większa liczba salonów tatuażu przyciąga tych, którzy chcą mieć na ciele tego typu ozdobę (lub ozdoby).

Zmieniło się więc także postrzeganie osób mających tatuaże. Jego posiadanie nie jest to już interpretowane jako wyraz buntu, ponieważ do salonów udają się nie tylko osoby młode, lecz także te w średnim wieku, a nawet starsze. Zresztą – tatuaż wcale nie musi wyrażać sprzeciwu. Może pokazywać ważne dla człowieka wartości, np. poprzez jakiś obraz lub cytat, albo być po prostu małym dziełem sztuki wykonanym na ludzkiej skórze. Wizerunek osoby mającej tatuaż może się dzięki niemu poprawić w grupie osób, jeżeli jest przyciągający estetycznie albo za jego pośrednictwem człowiek wyraża swój światopogląd.

Tatuaże nie są już domeną mężczyzn, ponieważ coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie na swoim ciele takiej ozdoby. Rysunek na skórze może właśnie być dla nich ozdobą – czymś, co dodaje jeszcze więcej uroku. Coś małego i delikatnego, np. kwiat, może jeszcze bardziej przyciągać wzrok i podkreślać pewne kobiece cechy.

Gdzie zrobić sobie dobry tatuaż?

Jak mówi tatuażysta z JUNIORINK, dobry salon tatuażu to nie tylko miejsce, w którym wykonuje się ozdoby na ciele. To przede wszystkim przestrzeń do spotkania bardzo ciekawych i inspirujących ludzi. Tatuaż powinien być jak najbardziej oryginalny, wyrażać osobę, która go nosi – być małym dziełem sztuki, które można pokazać światu. Dlatego jego wzór warto wybrać ze specjalistą. Studio tatuażu to znakomite miejsce dla tych, którym podobają się tego typu ozdoby i chcą wymieniać spostrzeżenia z innymi osobami.

Niewątpliwie w dzisiejszych czasach tatuaże są na tyle powszechne, że nikogo nie szokują, a dobrze wykonane mogą korzystnie wpływać na ocenę ze strony innych ludzi. Dlatego nie należy się obawiać ich wykonania.

śr. ocena 5 / głosów 4