cellulit

Sposoby na cellulit i rozstępy

Cellulit to jeden z problemów skóry, z którym zmaga się około 90% kobiet. Co więcej, defekt ten dotyczy nie tylko osób z nadwagą, ale też kobiet szczupłych. Walka z nim jest trudna, niejednokrotnie długa, żmudna i wymagająca. To samo dotyczy rozstępów, które wyglądem przypominają blizny. Domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające, ale na pomoc przychodzi medycyna estetyczna. Jak z nimi walczyć? Oto przegląd rozwiązań. Sprawdź!

Jak walczyć z cellulitem?

Która z pań nie chciałaby poznać sposobu na pozbycie się cellulitu? Wiele z nich wie, że podstawę, wręcz klucz do osiągnięcia sukcesu stanowi odpowiednia dieta zapewniająca detoksykację organizmu. W codziennym życiu nie może zabraknąć również aktywności fizycznej i pielęgnacji ciała. Może jednak okazać się, że pomimo regularności dbania o obecność wspomnianych czynników walka będzie mało skuteczna. Oczywiście pojawią się efekty, aczkolwiek mogą być niezgodne z oczekiwaniami. Skuteczniejszym sposobem na walkę z istniejącym cellulitem, zwłaszcza tym w zaawansowanym stopniu, są zabiegi laserowe. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po pierwszych sesjach, jednak w celu uzyskania długotrwałego wyniku konieczne jest zdecydowanie się na udział w co najmniej kilku. Koszt takich zabiegów nie jest najniższy, aczkolwiek przeliczając wydatki na domowe specyfiki czy kosmetyki, można wydać porównywalną kwotę. Co więcej, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na dużo większą skuteczność i możliwość osiągnięcia pewnych efektów.

Walka z rozstępami – czy jest możliwa?

Wiele kobiet rozważa również skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej w celu usunięcia rozstępów i blizn. Jednym z miejsc wykonujących tego rodzaju zabiegi jest Prywatna Praktyka Lekarska Estetica. Najskuteczniejszym proponowanym tam rozwiązaniem są zabiegi laserowe, które odpowiednio stymulując skórę, doprowadzają do jej regeneracji. Co ważne, każdorazowo rodzaj planowanych do przeprowadzenia zabiegów indywidualnie ustalany jest z pacjentką, celem osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.

W zależności od wybranego rodzaju może on być bardziej bądź mniej inwazyjny. Lżejsze zabiegi, jak mezoterapia, pozwalają prowadzić normalną aktywność po jej wykonaniu. Z kolei po laseroterapii konieczne jest przejście przez okres rekonwalescencji oraz zadbanie o ochronę przed słońcem. Każdorazowo ich liczba jest dostosowywana do stanu w jakim znajduje się skóra. Im większe i głębsze zmiany skórne, tym bardziej konieczne jest wykonanie większej liczby sesji. Jednak szczegóły warto ustalić z ekspertami.

śr. ocena 5 / głosów 1