Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, to zmora większości kobiet. Nierówna, pomarszczona, pofałdowana skóra powstaje wskutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Najczęściej obejmuje okolice bioder, pośladków i nóg, ramion, brzucha oraz czasami piersi. Panie na różne sposoby starają się z nim walczyć, bardziej lub mniej skutecznie. Przyjrzymy się dziś najskuteczniejszym metodom.

Masaże

Salony masażu oferują różnego rodzaju masaże, które mają pomóc w walce z celullitem. Najpopularniejszy jest chyba masaż bańkami chińskimi. Intensywnie pobudza krążenie krwi oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Po serii takich masaży skóra jest wyraźnie uelastyczniona i wygładzona.

Mezoterapia

To niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. W przypadku cellulitu najlepsze efekty daje ostrzykiwanie skóry specjalnym koktajlem z kofeiną i wyciągiem z karczocha.

Laseroterapia

Laser diodowy, masaż i krioterapia w jednym. Zabieg pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn dzięki przyspieszeniu krążenia limfy. Krioterapia dodatkowo likwiduje obrzęki po zabiegu.

Zabiegi kosmetyczne

Odwiedziliśmy Tutti Beauty – gabinet kosmetyczny w Gliwicach, którego domeną są pielęgnacyjne zabiegi na ciało, w tym między innymi różnego rodzaju zabiegi na cellulit. W zabiegu, jaki tutaj jest polecany, używana jest mikstura, w której skład wchodzą: grejpfrut, guarana, wąkrota azjatycka, skrzyp polny, nikotynian metylu, kofeina, karnityna, masło Shea, olej migdałowy, witamina E, kaolin, algi. Według tutejszych specjalistów to najskuteczniejszy kosmetyk, z jakim do tej pory pracowali. Pomaga osiągnąć redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę elastyczności i jędrności skóry, detoks komórek skóry oraz właśnie zmniejszenie cellulitu.

Domowe sposoby na cellulit

Obejmują takie zabiegi jak naprzemienne ciepło-zimne prysznice, okłady z aloesu, stosowanie peelingu kawowego czy cukrowego, czy też stosowanie w domu różnego rodzaju dostępnych na rynku kremów antycellulitowych.
Należy pamiętać, że zwalczanie cellulitu to proces długotrwały i wymaga od nas wytrwałości. Najczęściej będzie wymagało od kilku do kilkunastu zabiegów. Najskuteczniejsze będzie połączenie zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym oraz domowych sposobów. Połączenie tych dwóch metod, właściwa dieta i aktywność fizyczna to najlepsza strategia na no, by cieszyć się gładką skórą.

śr. ocena 5 / głosów 5