zabiegi na odmładzanie skóry

Skuteczne odmładzanie bez skalpela. Czy to możliwe?

Wielu osobom odmładzanie nieodmiennie kojarzy się ze skalpelem, a co za tym idzie – z chirurgią plastyczną. Nie każdy o tym wie, ale skuteczne odmładzanie jest możliwe dzięki medycynie estetycznej. Oferuje ona całą paletę zabiegów, które nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale także usuwają zmarszczki i wypełniają bruzdy. W jaki sposób więc nieinwazyjna medycyna estetyczna odejmuje nawet kilkanaście lat?

Odmładzanie bez skalpela – medycyna estetyczna

Wiele osób myli pojęcie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Chociaż obie dziedziny są ze sobą powiązane tematycznie, istnieją pomiędzy nimi duże różnice.

Powstanie medycyny estetycznej datuje się na około 1989 roku wraz z odkryciem botoksu. Obecnie kojarzona jest przede wszystkim z kwasem hialuronowym i specjalistycznymi laserami. To właśnie te narzędzia są potężną bronią w walce ze starzeniem się. Zmarszczki, blizny, przebarwienia – skutecznie wyeliminujesz je dzięki medycynie estetycznej. Tak samo sprawdza się ona w przypadku nieelastycznej i wiotkiej skóry.

Odmładzanie bez skalpela wiąże się więc z szeregiem skutecznych zabiegów, dobranych indywidualnie do każdej osoby. Są to między innymi:

  • botoks,
  • nici liftingujące,
  • zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego,
  • mezoterapia,
  • mikrodermabrazja,
  • głębokie peelingi chemiczne.

Co najważniejsze te zabiegi nie są inwazyjne i nie powodują bólu, dzięki zastosowaniu skutecznych znieczuleń. Po ich przejściu nie jest też potrzebna długa i uciążliwa rekonwalescencja. Decydują się na nie osoby z każdym typem skóry, tym bardziej z cerą problematyczną. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają nawet w walce z silnym trądzikiem.

Kiedy postawić na chirurgię plastyczną?

Zabiegi medycyny estetycznej wskazane są dla osób, które chcą poprawić stan swojej skóry i odmłodzić ją. Chirurgia plastyczna przeznaczona jest zaś dla tych, którzy chcą dokonać trwałych zmian i walczyć z dużymi problemami.

 W chirurgii często wprowadza się do ciała implanty, np. do piersi, lub pozbywa trwale poszczególnych części, w tym chrząstek, a nawet kości. Ponadto ubytki w ciele uzupełnia się tkankami, które pochodzą z jego innych części.

Jak mówi specjalistka z FaceMed w Warszawie, chirurgia plastyczna korzysta z inwazyjnych metod, a rekonwalescencja może trwać nawet miesiące. Chociaż przynosi ona bardzo szybkie efekty – nierzadko również spektakularne – powinna być stosowana z rozsądkiem, w momencie, kiedy zastosowanie metod z zakresu medycyny estetycznej nie jest możliwe. Dlatego właśnie np. korekta nosa, plastyka brzucha czy też powiększanie oczu możliwe są już tylko przy chirurgii plastycznej.

Aby wyglądać młodziej, nie zawsze konieczny jest skalpel. Warto wybrać się do salonu medycyny estetycznej i przedstawić swój problem. Czasami możesz pozbyć się go za dużo mniejsze pieniądze, bez bólu i długiego powrotu do zdrowia.

śr. ocena 5 / głosów 1