redukcja cellulitu

Skuteczne metody usuwania cellulitu

Cellulit jest wrogiem kobiet w każdym wieku. Wiele pań do walki z nim wybiera preparaty kosmetyczne, ale efekty, jakie przynoszą zazwyczaj nie są zadowalające. Sport i zdrowa dieta długofalowo mogą pomóc w redukcji problemu. Niemniej jednak, dla osób, które szukają szybkich i skutecznych sposobów usunięcia cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej.

Problem cellulitu dotyka nie tylko kobiet puszystych. Jeśli jesteś szczupła, ale prowadzisz siedzący tryb życia, a w Twojej diecie królują węglowodany, również jesteś narażona na jego wystąpienie. Najczęściej atakuje on uda, pośladki oraz brzuch. Ze względu na to wiele pań rezygnuje z ulubionych krótkich spódniczek czy noszenia bikini. Tymczasem z cellulitem można walczyć metodami domowymi, jak również profesjonalnymi zabiegami, które rozbijają komórki tłuszczowe. To drugie rozwiązanie przyniesie najlepsze efekty w krótkim czasie, zwłaszcza u kobiet z zaawansowanym problemem.

Medycyna estetyczna w walce z cellulitem

Do walki z cellulitem wykorzystuje się masaże, mezoterapię, terapię falą akustyczną, endermologię czy drenaż limfatyczny. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej metody do skali problemu i potrzeb pacjentki. W multiMEDICA lekarze medycyny estetycznej przeprowadzają m.in. zabiegi karboksyterapii, które mają wszechstronne zastosowanie.
W przypadku cellulitu:

  • poprawiają wygląd skóry,
  • opóźniają procesu starzenia,
  • zapewniają wygładzenie skóry,
  • poprawiają mikrokrążenie,
  • gwarantują widoczne zmniejszenie „pomarańczowej skórki”.

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek dwutlenku węgla
w niewielkich dawkach. Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt.
Niewielka igła nie powoduje bólu, a jedynie delikatne uczucie dyskomfortu, które szybko mija. Efekty są widoczne natychmiast, a Ty nie potrzebujesz wiele czasu na regenerację.

Bezpieczna i skuteczna redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu powinna być skuteczna i bezpieczna. Dlatego przed zakwalifikowaniem do zabiegu karboksyterapii lub innego z zakresu medycyny estetycznej z pacjentką przeprowadzany jest wywiad. Zebranie informacji o stanie zdrowia to etap, którego nie można pominąć, podobnie jak przestrzegania wskazań co do postępowania po zabiegu (unikanie słońca i wysokich temperatur). Aby uzyskać jak najlepsze efekty zmagań
z cellulitem, warto także zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić do swojego codziennego życia ruch i pić więcej wody.
Regularne peelingi czy masaże, które można robić samemu to dobry pomysł na walkę z „pomarańczową skórką” pomiędzy kolejnymi zabiegami karboksyterapii.

 

śr. ocena 5 / głosów 1