Rodzaje zabiegów oferowanych przez salony SPA

Salony SPA od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów poszukujących metod na zrelaksowanie się i oderwanie od codziennej rutyny. Każdy salon proponuje swoim klientom własną ofertę zabiegów, możemy je jednak podzielić na pewne wspólne kategorie. Oto kilka z nich, najczęściej spotykanych.

Masaże

Prawdopodobnie najbardziej popularne i najbardziej znane zabiegi oferowane w salonach SPA. Ponadto to najliczniejsza kategoria zabiegów – od klasycznych masaży ciała i poszczególnych jego części, przez techniki masażu wypracowane przez lokalne kultury (np. masaże tajskie, indonezyjskie, hawajskie), do masaży z wykorzystaniem dodatkowych atrybutów, np. ciepłych kamieni, świec, olejków zapachowych. Masaże to idealny sposób na pozbycie się stresu i złagodzenie jego objawów, przyspieszenie regeneracji ciała po wysiłku fizycznym i kontuzjach, poprawę metabolizmu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Szczególną popularnością masaże cieszą się wśród osób aktywnych fizycznie, jednak zalecane są również ludziom prowadzącym siedzący tryb życia, narażonym na duży stres.

Sauna

Kolejna z popularnych grup zabiegów, szczególnie wśród sportowców. Wyróżniamy kilka rodzajów saun, między innymi saunę suchą, parową, rzymską, fińską oraz infrared (przy użyciu promienników podczerwieni). Każdy z nich opiera się na wykorzystaniu bardzo wysokich temperatur, a następnie schłodzeniu ciała podczas lodowatego prysznica. Regularne sesje w saunie pomagają budować odporność organizmu, oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn, a także wspierają regenerację mięśni. Wbrew obiegowym opiniom sauna nie jest jednak w stanie wyszczuplić sylwetki – spadek masy ciała jest wynikiem utraty wody przez intensywne pocenie. Sesje w saunie, mimo wielu dobroczynnych właściwości, powinny być zażywane z rozwagą. Przeciwwskazania do niej to między innymi choroby układu oddechowe, problemy natury dermatologicznej, problemy z układem krążenia oraz ciąża.

Aromaterapia

Są to zabiegi wykonywane przy użyciu olejków eterycznych otrzymywanych z wyciągów z drzew, kwiatów, owoców. Ich lecznicze właściwości pomagają radzić sobie z bólami głowy i mięśni, infekcjami górnych dróg oddechowych, stresem i bezsennością

Kąpiele błotne

Wysoka zawartość minerałów w błocie wykorzystywanym do tego typu zabiegów pomaga w regeneracji naskórka, poprawianiu ukrwienia skóry oraz w dolegliwościach bólowych i napięciowych. Kąpiele błotne są również popularnym sposobem radzenia z cellulitem.

Powyższe zabiegi znajdziemy nie tylko w ofercie samodzielnych salonów SPA – wiele hoteli, takich jak Baltic Inn Pogorzelica proponuje swoim gościom usługi własnych salonów odnowy biologicznej. Dzięki nim wypoczynek pobyt na wakacjach jest jeszcze większą przyjemnością.

śr. ocena 5 / głosów 9