Propozycje prezentów dla osób z AZS

Atopowe zapalenie skóry to uciążliwe schorzenie, dotykające około 20% populacji. Osoby, które z nim walczą, wiedzą, jak potrafi uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, zaś bliscy dotkniętych AZS mają nie lada dylemat, co podarować takiej osobie w prezencie. W końcu dostępne perfumy i tradycyjne kosmetyki pielęgnacyjne nie wchodzą w grę. Przychodzimy z rozwiązaniem tego problemu – poznaj bezpieczne i polecane propozycje prezentów dla osób z AZS.

Prezenty dla osób z AZS

Większości osób atopowe zapalenie skóry kojarzy się z czerwonymi wykwitami, plamami, świądem, grudkami i podobnymi objawami. Jednak nie każdy się zastanawia, jak to schorzenie ma wpływ na samopoczucie nim dotkniętego. Takie osoby odczuwają ogromny dyskomfort i inne negatywne emocje. Dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie prezentu, by nie urazić „atopowca”. Pamiętaj, że dla wielu jest to krępujący temat.

Porzuć więc myśl o pięknie pachnących perfumach z drogerii czy uniwersalnych balsamach do ciała. Kosmetyczny prezent dla osoby z AZS nie powinien mieć w składzie:

  • mocnych konserwantów,
  • parabenów,
  • SLS,
  • substancji pochodzących z ropy naftowej,
  • roślin manipulowanych genetycznie,
  • substancji zapachowych,
  • barwników.

Dobrym wyborem będą więc specjalistyczne kosmetyki i preparaty przeznaczone do tego typu skóry.

Takie produkty, nie dość, że zapewnią troskliwą pielęgnację, to jeszcze załagodzą uciążliwe objawy. Powinny przede wszystkim natłuszczać i nawilżać skórę, co wpłynie też na jej regenerację. Najlepiej, aby opierały się na bazie lipidów i emolientów, zmiękczających i odżywiających naskórek. Poza tym muszą mieć jak najwięcej pożądanych substancji, działających kojąco na skórę.

Warto więc postawić na balsamy, mleczka, żele, emulsje i kremy, które w składzie zawierają formułę zgodną z fizjologicznym pH skóry, delikatne wyciągi roślinne, cenny kwas mlekowy i substancje mocno nawilżające np. glicerol.

Jakie dokładnie kosmetyki można podarować osobie z AZS?

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych typowo dla osób cierpiących na AZS. Można je kupić np. w aptece MIRO APTEKA, która ma również duży wybór produktów online.

Godne polecenia są zestawy Emotopic, takie jak preparaty 3w1 intensywnie natłuszczające ciało. Oparte są na naturalnych olejach, masłach i ekstraktach, pozbawionych wszelkich szkodliwych dodatków. Wiele osób daje w prezencie także zestawy od marki Ziaja, które nie dość, że oferują atrakcyjne ceny, to jeszcze bardzo skuteczne działanie. Tak samo w przypadku wyrobów Belcura i – to preparaty ze srebrem oraz kwasem mlekowym.

Jeśli więc chcesz podarować bliskiemu z AZS przemyślany prezent kosmetyczny, postaw na solidną pielęgnację. Może uda Ci się przy okazji znaleźć skuteczne i długotrwałe ukojenie dla tej osoby.

śr. ocena 5 / głosów 5