domowa pielęgnacja skóry

Pielęgnacja domowa jako kontynuacja zabiegów kosmetycznych

Pielęgnacja w domu nie zastąpi profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Może jednak stanowić ich kontynuację, utrzymując skórę i włosy w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Odpowiednio dobranego kosmetyki do pielęgnacji sprawią, że efekty zabiegów będą utrzymywały się dłużej – a tym samym rzadziej będziemy musiały udawać się do kosmetyczki.

Niektórych zabiegów nie powinnyśmy wykonywać same w domu – kwasy powinny być wykonywane przez profesjonalistkę, podobnie jak mikrodermabrazja. Samodzielne wykonywanie skomplikowanych zabiegów bez potrzebnej wiedzy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby po profesjonalnym zabiegu podtrzymywać efekty odpowiednią pielęgnacją w domu.

Nawilżanie i złuszczanie

Dwoma podstawowymi krokami, które powinno wykonywać się w domu po zabiegach kosmetycznych, jest złuszczanie oraz nawilżanie. Regularne usuwanie martwego naskórka umożliwia kosmetykom lepsze wnikanie w skórę. Dodatkowo skóra po peelingu wygląda bardziej promiennie. W zależności od rodzaju cery możemy stosować peelingi gruboziarniste do ciała i stóp, a drobnoziarniste lub enzymatyczne do twarzy. Skóra po takim zabiegu będzie lepiej oczyszczona, należy jednak pamiętać, żeby nie działać zbyt agresywnie na skórę, zwłaszcza po zabiegach złuszczających u kosmetyczki.

Drugim ważnym etapem pielęgnacji jest nawilżanie. Tyczy się zarówno włosów, twarzy jak i skóry całego ciała. Nawilżona skóra wygląda lepiej, a dodatkowy masaż wykonywany w trakcie smarowania się kremem lub balsamem poprawia krążenie i dotlenia komórki. Nawilżone włosy są bardziej błyszczące i sypkie. Jeśli chcemy podkręcić działanie kremów możemy również nałożyć na skórę serum – ich skoncentrowana formuła sprawi, że efekty będą bardziej spektakularne.

Dobór właściwych kosmetyków

Przy okazji wizyty u kosmetyczki warto zapytać o stan i rodzaj naszej skóry i włosów. Może się okazać, że nasza skóra wydziela zbyt dużo sebum, a jest odwodniona i potrzebuje nawilżenia. Również włosy mogą potrzebować innej niż dotychczas pielęgnacji. Dobór odpowiednich kosmetyków przez profesjonalistkę pozwoli nam na dłużej zachować efekty i poprawi stan skóry i włosów.

Jeśli szukamy dobrych kosmetyków do pielęgnacji domowej warto zajrzeć na stronę hurtowni kosmetycznej BeautyNova. Znajdziemy tam szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków, stosowanych również podczas zabiegów kosmetycznych. Wybierając produkty stosowane w gabinetach kosmetycznych będziemy mogły kontynuować pielęgnację w domu, zachowując promienny wygląd na dłużej.

śr. ocena 5 / głosów 1