kosmetyki

Najlepsze marki kosmetyków stosowanych w salonach kosmetycznych

Wybór profesjonalnych preparatów do salonów kosmetycznych, SPA i wellness, wbrew pozorom wcale nie jest taki łatwy. Od tego, jakich kosmetyków używasz podczas zabiegów, zależy nie tylko właściwy rezultat twojej pracy, ale także ogólne samopoczucie klienta!

Jak wybierać profesjonalne kosmetyki?

Każda kosmetyczka doskonale zdaje sobie sprawę z kilku podstawowych zasad dotyczących preparatów wykorzystywanych w codziennej pracy – zauważa nasz rozmówca z firmy ForSpa: muszą to być produkty oryginalne, pochodzące ze sprawdzonego źródła i świeże. Konieczne jest nie tylko pilnowanie daty ważności, ale też czas przechowywania kosmetyku po jego pierwszym otwarciu, jeżeli wystarczy na więcej niż 1 zabieg.

Jednak marka produktu to coś więcej, niż gwarancja efektów. Pamiętajmy, że klienci salonów korzystają z usług kosmetycznych nie tylko w celu podreperowania urody, ale także poprawy samopoczucia. Dlatego preparaty, których używasz podczas zabiegów, powinny pochodzić od luksusowych producentów, oferujących kosmetyki specjalistyczne. Marki znane z półek w hipermarkecie nie wchodzą w rachubę, ponieważ obniżają standard twojego salonu.

Piękno udowodnione naukowo

Jako podstawę zabiegów w salonie polecamy kosmetyki jednego z najstarszych istniejących w Europie producentów preparatów upiększających, Académie Scientifique de Beauté. Ta francuska marka może pochwalić się ponad stuletnim doświadczeniem i tradycją.

Od samego początku firmy produkty przygotowywane były przez specjalistów farmacji i kosmetologii, dzięki czemu skład żadnego z preparatów nie był dziełem przypadku. Również dziś kosmetyki  Académie Scientifique de Beauté są efektem wytężonej pracy naukowców, którzy do swojej dyspozycji mają nowoczesne centrum Badawczo-Rozwojowe.

Siła naturalnej urody

Kolejna prezentowana marka, zainteresuje przede wszystkim osoby praktykujące aromaterapię. W salonach oferujących ten rodzaj zabiegów niezastąpione będą kosmetyki z oferty Aromatherapy Associates. Ideą tych kosmetyków jest maksymalne wykorzystanie naturalnych właściwości leczniczych składników czerpanych z przyrody.

Czyste esencje roślinne i naturalne olejki eteryczne zapewniają nie tylko doskonałe efekty zabiegów na skórę twarzy i ciała, ale są też rozkoszą dla zmysłów.  Aromatherapy Associates to marka niezwykle konsekwentna w realizacji swoich celów – proponowane kosmetyki dla salonów nie tylko bazują na naturalnych składnikach, ale też nie zawierają sztucznych dodatków konserwujących.

Wymienione wyżej marki oczywiście nie wyczerpują bogatego repertuaru kosmetyków profesjonalnych, które godne są polecenia. W tym krótkim opracowaniu nie możemy wymienić wszystkich ciekawych propozycji, wspomnijmy więc jeszcze tylko o innowacyjnych świecach do masażu World of Oils.

śr. ocena 5 / głosów 1