Możliwości i sposób działania urządzenia Zaffiro

Zadbana, jędrna skóra to marzenie niejednej kobiety. Niestety, czas biegnie nieubłaganie i z czasem również skóra traci swój młodzieńczy wygląd. Jest to następstwo spadku ilości kolagenu i elastyny w tkankach. Jedną ze skuteczniejszych metod przeciwdziałaniu temu są zabiegi przy użyciu urządzenia Zaffiro.

Czym jest Zaffiro?

Zaffioro to nowoczesne urządzenie do termoliftingu, skonstruowane przez jednego z wiodących na europejskim rynku producenta sprzętu kosmetycznego, włoską firmę Vanity Line. Zaffiro pozwala wykonać skuteczny lifting twarzy bez konieczności używania skalpela. W tym celu wykorzystywany jest peeling wodny oraz światło podczerwone. Urządzenie wyposażone jest ponadto w ręczną kamerę z funkcją zapisywania obrazów skóry każdego pacjenta – dzięki temu możliwe jest skuteczne monitorowanie i analizowanie efektów kolejnych zabiegów.

Jak to działa?

Wraz ze spadkiem ilości kolagenu i elastyny w tkankach, skóra traci swoją elastyczność i jędrność – najbardziej widocznymi tego objawami są coraz głębsze, wyraźniejsze zmarszczki oraz zniekształcenie owalu twarzy. Zastosowanie podczerwieni pozwala spowolnić proces starzenia – emitowane przez urządzenie Zaffiro promieniowanie podczerwone wnika w głębokie warstwy skóry i podgrzewa je do temperatury 65 stopni, prowadząc do kurczenia się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Dodatkowo ciepło stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych włókien – efektem jest zwiększona o około 30% produkcja kolagenu. Już jeden zabieg pozwala zauważyć wyraźną poprawę wyglądu skóry, wygładzenie zmarszczek i bruzd oraz zwiększoną elastyczność skóry, jednak dla uzyskania lepszego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu w regularnych odstępach czasowych przez 3 do 6 miesięcy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga żadnych przygotowań ani rekonwalescencji. Dla uzyskania lepszych efektów możliwe jest wykorzystanie peelingu wodnego do złuszczenia martwego naskórka oraz odżywienie skóry odpowiednimi kosmetykami pielęgnacyjnymi

Zastosowanie urządzenia Zaffiro

Zaffiro może być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko do likwidacji bruzd i zmarszczek na twarzy, ale również do poprawy owalu twarzy, podnoszenia opadających policzków, poprawiania wyglądu dekoltu, szyi, piersi, brzucha oraz uelastyczniania luźnej skóry na ramionach, udach i kolanach. Profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro znajdziemy w ofercie Kliniki Maestria w Szczecinie.

śr. ocena 5 / głosów 4