korekta nosa

Możliwości korekty kształtu nosa

Zdarza się, że nie jesteśmy zadowoleni z kształtu naszego nosa. Może on być garbaty, krzywy lub zbyt duży i wydatny w porównaniu do reszty naszej twarzy. Niezależnie od tego, z jakiego powodu nie akceptujemy naszego nosa, jeśli jest on przyczyną naszego braku pewności siebie i nie chcemy dłużej się z nim „męczyć”, możemy poprosić o poradę i ewentualną ingerencję chirurga plastycznego.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Korekta nosa może być całkowita lub skupiać się tylko na jego części, np. czubku nosa. Operuje się nosy krzywe, garbate, zbyt wydatne i takie z opadającym czubkiem nosa. Również krzywa przegroda nosowa jest kwalifikacją do zabiegu, szczególnie, że w tym przypadku chodzi nie tylko o sam wygląd, ale również o komfort oddychania, zwłaszcza podczas snu.

Przed zabiegiem korekty nosa specjalista chirurgii plastycznej zleci  konieczne do wykonania badania, które określą ogólny stan zdrowia, a tym samym gotowość do operacji.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniem ogólnym (dotchawiczym) lub miejscowym. Cięcia wykonywane są w miejscach niewidocznych (w przedsionku nosa), dlatego nie musimy obawiać się ewentualnych późniejszych blizn. Po dokonaniu nacięć, chirurg poprawia wygląd nosa w zależności od zaleceń – może wymodelować chrząstki składające się na czubek nosa, spiłować garb lub skorygować skrzywienie przegrody (ten zabieg odbywa się przy udziale laryngologa). Po zakończeniu korekty, chirurg plastyk zakłada wchłaniane szwy i opatrunek gipsowy, który zostanie zdjęty po dwóch tygodniach.

Gdzie wykonać?

Decydując się na korektę nosa, jak w przypadku każdego innego zabiegu, powierzamy lekarzom nasze zdrowie. Musimy więc wybrać zaufanego i doświadczonego chirurga plastyka, np. z Klinika Chęciński w Warszawie, który przeprowadzi nas przez cały proces począwszy od przygotowania do zabiegu, przez sam zabieg oraz okres rekonwalescencji po.

śr. ocena 5 / głosów 4