Jakie są wskazania do zabiegu?
Korekta nosa może być całkowita lub skupiać się tylko na jego części, np. czubku nosa. Operuje się nosy krzywe, garbate, zbyt wydatne i takie z opadającym czubkiem nosa. Również krzywa przegroda nosowa jest kwalifikacją do zabiegu, szczególnie, że w tym przypadku chodzi nie tylko o sam wygląd, ale również o komfort oddychania, zwłaszcza podczas snu.
Przed zabiegiem korekty nosa specjalista chirurgii plastycznej zleci konieczne do wykonania badania, które określą ogólny stan zdrowia, a tym samym gotowość do operacji.
Na czym polega zabieg?
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniem ogólnym (dotchawiczym) lub miejscowym. Cięcia wykonywane są w miejscach niewidocznych (w przedsionku nosa), dlatego nie musimy obawiać się ewentualnych późniejszych blizn. Po dokonaniu nacięć, chirurg poprawia wygląd nosa w zależności od zaleceń – może wymodelować chrząstki składające się na czubek nosa, spiłować garb lub skorygować skrzywienie przegrody (ten zabieg odbywa się przy udziale laryngologa). Po zakończeniu korekty, chirurg plastyk zakłada wchłaniane szwy i opatrunek gipsowy, który zostanie zdjęty po dwóch tygodniach.
Gdzie wykonać?
Decydując się na korektę nosa, jak w przypadku każdego innego zabiegu, powierzamy lekarzom nasze zdrowie. Musimy więc wybrać zaufanego i doświadczonego chirurga plastyka, np. z Klinika Chęciński w Warszawie, który przeprowadzi nas przez cały proces począwszy od przygotowania do zabiegu, przez sam zabieg oraz okres rekonwalescencji po.