Zabieg liposukcji

Liposukcja jako metoda modelowania sylwetki

Liposukcja jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który ma na celu nieodwracalnie usunąć tkankę tłuszczową z wybranych partii ciała. To doskonały sposób na wymodelowanie swojej sylwetki wtedy, gdy różne formy treningów i stosowane diety nie dają pożądanych rezultatów. Chcesz wiedzieć, na czym polega liposukcja i czy jest to skuteczna metoda? Przeczytaj poniższy artykuł.

Przebieg zabiegu liposukcji

Zabieg odsysania tłuszczu jest metodą nie tyle odchudzania, ile modelowania sylwetki. Poleca się ją szczególnie tym, którzy posiadają właściwą masę ciała, lecz nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, ramion, pleców, bioder, pośladków, kolan, podbródka lub klatki piersiowej. Pacjenci mają do wyboru kilka form zabiegu. Za najskuteczniejszą metodę uznaje się liposukcję ultradźwiękową (N.I.L). Odsysanie tłuszczu odbywa się przez nacięcia skóry, w które wprowadza się cienkie kaniule. Wykonują one ruchy wibracyjne, rotacyjne i prostolinijne postępowo-zwrotne. Dzięki temu tłuszcz jest skutecznie odsysany, przy czym nie zostają naruszone inne tkanki. Podczas jednego zabiegu można odessać do 3 litrów tłuszczu, co daje zauważalne efekty wyszczuplenia. Takie ograniczenie spowodowane jest tym, by pacjent mógł wrócić do domu następnego dnia. Przez tydzień od zabiegu powinien jednak pozostać pod opieką lekarza. Dodajmy także, że nacięcia na ciele będą praktycznie niezauważalne.

Zalety odsysania tłuszczu

Liposukcja przeważnie przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, czasem także w ogólnym. Nie powoduje jednak powstawania defektów kosmetycznych. Właściwe operowanie kaniulami wyklucza pojawienie się obrzęków i siniaków. Jest to proces trwałej redukcji tkanki, który nie wywołuje efektu jojo. Tłuszcz zostaje usunięty raz na zawsze, ponieważ nie ma gdzie się gromadzić. W zależności od obszaru liposukcji zabieg trwa od jednej od czterech godzin. Natomiast od dwóch do czterech tygodni po zabiegu powinno się nosić specjalną, uciskową odzież. Skóra się obkurczy, co ma zapobiec powstawaniu obwisłych fałd. W przypadku dużych ilości tłuszczu zabieg można powtarzać. Lepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy dodatkowo są prowadzone aktywności fizyczne mające spowodować, że skóra stanie się jędrna i wróci na swoje miejsce. To doskonały sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki.

Najważniejsze przeciwwskazania

Liposukcja, jak każdy zabieg, ma jednak pewne przeciwwskazania. Nie wolno wykonywać jej w okresie ciąży i laktacji. Problemem są także choroby autoimmunologiczne oraz nieustabilizowane choroby przewlekłe. Pacjent nie może mieć także cukrzycy, ropnych infekcji skóry, zaburzeń krzepliwości krwi i problemów kardiologicznych. Pewne ograniczenia muszą być stosowane także przed samym zabiegiem. Przez co najmniej dwa tygodnie pacjenci nie powinni przyjmować aspiryny, leków przeciwzakrzepowych czy antykoncepcji hormonalnej. Nie można także przez określony czas palić papierosów i spożywać alkoholu. Liposukcja to zabieg kierowany do kobiet, jak i do mężczyzn. Najlepsze efekty osiągają osoby mające miejscowe depozyty tłuszczu, których skóra jest w dobrej kondycji.

Pracownik chirurgii laserowej Prestige Clinic we Wrocławiu dodaje: Zabieg liposukcji może być połączony z przeszczepem tłuszczu. W takiej sytuacji odessany tłuszcz jest oczyszczany i selekcjonowany po to, by ponownie wprowadzić go jako naturalny wypełniacz ust, piersi czy policzków.

śr. ocena 0 / głosów 0