legginsy

Legginsy na różne okazje – sekrety udanych stylizacji

Od jakiegoś czasu widać wyraźny powrót legginsów do świata mody – mogą być zakładane na co dzień, jak i na specjalne okazje, do pracy, na imprezy i na treningi. Mnogość materiałów i wzorów sprawia, że bez problemu każda z pań znajdzie wśród nich coś dla siebie. Legginsy to jednak dość kontrowersyjny element ubioru, zdania na ich temat są mocno podzielone i mało jest osób, które nie mają zdania w tym temacie. Wiele pań uwielbia legginsy, twierdząc, że nadają się do wszystkiego, jednak pozostała część – kto wie, czy nie większa – pozostaje sceptyczna i odpowiada, że nie każda kobieta powinna włączać je do swojej garderoby. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku.

Jak nosić legginsy?

Duża część kobiet traktuje legginsy jak spodnie i wychodzi z założenie, że jako takie będą pasować dobrze do każdej stylizacji. Jest to błąd. Jeśli już decydujemy się na zakładanie legginsów, powinnyśmy mieć świadomość, jak je nosić. Przede wszystkim unikajmy krótkich legginsów, kończących się na kolanie lub nieco poniżej. Najlepiej wyglądają legginsy kończące się na kostce, które jednak optycznie skracają nogi – dlatego warto łączyć je z butami na wysokim obcasie. Druga kwestią jest zakładanie legginsów do stylizacji, których górna część kończy się powyżej linii pośladów i bioder – co prawda ubierając się w ten sposób przyciągniemy uwagę, jednak nie w sposób, którego byśmy chciały. Legginsy najlepiej będą wyglądać przy kurtkach, kamizelkach i koszulach, które zakrywają pośladki i kończą się w okolicach ud. Co do wzorów warto pamiętać, że optycznie poszerzają one nogi, dlatego panie o grubszych udach powinny wybrać raczej gładkie legginsy.

Do czego pasują legginsy?

Jak zostało wcześniej wspomniane, legginsy dobrze prezentują się w połączeniu z ubraniami na tyle długimi, by zasłaniały pośladki. O ile nie wybieramy się na trening powinnyśmy raczej zrezygnować ze zbyt kusych koszulek i bluzek. Dobrym wyborem będą bluzki, koszule, kurtki, żakiety, kamizelki oraz ponczo – możemy je podkreślić, dobierając wiszące dodatki, np. torebkę na długim pasku, duże wisiorki, kolczyki. Nie zapominajmy o butach – legginsy skracają optycznie nogi, dlatego lepszym wyborem niż trampki będą buty na wysokim obcasie. Wyjątek mogą stanowić buty z wyższą cholewą, które częściowo zakryją nasze łydki – warto jedynie wziąć pod uwagę, by ich wysokość była dopasowana do naszego wzrostu. Wysokie panie mogą pozwolić sobie na buty sięgające nawet do kolan.

Szeroki wybór modnych legginsów w różnorodnych wzorach znajdziemy w ofercie sklepu internetowego z odzieżą damską i młodzieżową Ifriko.

śr. ocena 4.7 / głosów 3