Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Dzięki depilacji laserowej można na stałe pozbyć się niechcianych włosków. Kluczem do sukcesu tego typu zabiegów jest ich regularne powtarzanie aż do osiągnięcia zamierzonego celu. Wiele osób zastanawiających się nad skorzystaniem z depilacji laserowej boi się tego zabiegu, ponieważ nie wie jak on naprawdę wygląda. Wyjaśniamy na czym polega depilacja laserowa.

Czym jest depilacja laserowa?

Zabiegi depilacji laserowej mają na celu pozbycie się niechcianych włosków z wybranych partii ciała. Takie zabiegi wykonuje się już od początku lat 60. ubiegłego wieku, choć początkowo nie miały zbyt wiele fanów. Wszystko dlatego, że używane wówczas lasery miały za długą falę, przez którą nie usuwały włosów, a uszkadzały pigment i skórę. Teraz na szczęście metoda ta jest o wiele lepsza, bezpieczniejsza i skuteczna.

Lasery wykorzystywane obecnie do depilacji są niezwykle precyzyjne, dlatego z ich pomocą można dokładnie wydepilować skórę – wyjaśnia ekspert reprezentujący Klinikę LaserEstetic.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zanim dojdzie do usuwania włosów przy pomocy lasera, konieczna jest konsulatacja zabiegu z dermatologiem lub kosmetologiem. Wybrany specjalista przeprowadza wywiad, a na podstawie jego wyników dobiera parametry wiązki lasera (o ile nie ma przeciwskazań do wykonania depilacji laserowej). W czasie wywiadu ocenia typ i stan skóry oraz włosów pacjenta. Istotna jest ich grubość, kolor, długość i gęstość.

Zabieg depilacji laserowej wykonuje zwykle dermatolog, jednak zdarza się także, że wykonuje go kosmetyczka (pod nadzorem dermatologa). Polega on na przykładaniu głowicy lasera do danej partii ciała, dokładnie miejsce przy miejscu. Wówczas wybrane partie skóry są naświetlane małą wiązką światła.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym, jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort, objawiający się np. kłuciem, mrowieniem lub swędzeniem. Nie da się jednak ukryć, że w dużej mierze uzależnione jest to od jakości stosowanego sprzętu (aparaty najnowszej generacji, takie jak np. SkinTel, raczej nie wywołują takich niepożądanych reakcji).

Po przeprowadzonym zabiegu w miejscach, z których zostało usunięte owłosienie utrzymuje się obrzęk, który trwać może od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie, a więc myć żelem bez mydła, przy osuszaniu nie pocierać, a w przypadku pach nie stosować dezodorantów. Co więcej, przez co najmniej dwa tygodnie po odbytej depilacji laserowej nie można się opalać i stosować preparatów złuszczających.

śr. ocena 5 / głosów 5