Jak powstaje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny brwi, ust i oczu jest trwały i podkreśla naturalne kontury. Dzięki niemu można m.in. uwydatnić usta, stworzyć kreski nadające wyrazistości oczom bądź poprawić kształt brwi. Efekt makijażu permanentnego, niezależnie od elementu twarzy, którego dotyczył, utrzymuje się około 3-5 lat, jeśli średnio raz w roku będzie poprawiana jego intensywność. Jak wygląda procedura krok po kroku?

Jak powstaje makijaż permanentny?

Na początku zabiegu konieczne jest dobranie odpowiednich barwników, które będą perfekcyjnie pasowały do karnacji, koloru oczu i włosów oraz typu urody osoby, u której ma być przeprowadzana procedura. Po wybraniu pigmentu na usta, oczy lub brwi, linergistka (specjalistka od makijażu permanentnego), przygotowuje się do wprowadzenia barwnika do skóry. Aby to zrobić, rysuje specjalną kredką linie na brwiach, ustach lub oczach, które odpowiadają efektowi, jaki będzie starała się osiągnąć. Dzięki temu etapowi klientka może zobaczyć, czy jej oczekiwania oraz możliwości specjalistki w postaci rezultatów są dla niej odpowiednie. Jeśli szkic zostanie zaakceptowany, linergistka rozpoczyna właściwy makijaż permanentny od aplikacji znieczulenia, który zazwyczaj ma postać kremu z lidokainą. Gdy upłynie około 20 minut, specjalistka przy użyciu dedykowanego narzędzia przypominającego długopis rysuje nowy kontur ust, linie brwi lub kreski na powiekach. Aby makijaż permanentny był trwały, urządzenie wykonuje płytkie nacięcia lub nakłucia (zależnie od konkretnego elementu twarzy), które umożliwiają wprowadzenie pożądanego barwnika. Zabieg może trwać od 30 minut do kilku godzin, a proces gojenia trwa od 3 do 4 tygodni. Warto podkreślić, że właśnie po tym czasie wykonuje się korekcję, która pozwala uzupełnić ewentualne ubytki lub przyciemnić kolor.

Gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Warto podkreślić, że makijaż permanentny to zabieg, który powinien być przeprowadzony w pełni profesjonalnie. Aby go wykonać, należy zatem wybrać renomowany gabinet kosmetyczny, co da gwarancję, że zabieg będzie przeprowadzony na najwyższym poziomie – podkreśla specjalista z salonu kosmetycznego Art&Derm z Nowego Sącza.

Dodatkowo należy upewnić się, że osoba przeprowadzająca zabieg jest dyplomowaną kosmetyczką, najlepiej z tytułem linergistki. Istotnym jest także to, by wykonać zabieg w gabinecie, który przeprowadza wstępną kwalifikację. Dzięki niej specjalistka może upewnić się, czy stan zdrowia klientki jest odpowiedni do wykonania procedury, a także czy nie istnieją przeciwwskazania do jej wykonania.  

śr. ocena 5 / głosów 1