oczyszczenie skóry twarzy

Jak oczyścić skórę twarzy z toksyn i zanieczyszczeń?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie toksyn i zanieczyszczeń. Widoczne jest to zwłaszcza na twarzy – jeśli nasza skóra jest szara, pozbawiona blasku, a dodatkowo pojawiają się na niej niedoskonałości to znak, że potrzebuje oczyszczenia. Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji nie tylko oczyścimy skórę, ale również wzmocnimy jej barierę ochronną. W jaki sposób najlepiej dbać o cerę?

Niestety większości szkodliwych czynników, które codziennie zanieczyszczają nasz organizm nie sposób uniknąć. Warto więc skupić się na sposobach pozbywania się tych zanieczyszczeń – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W końcu mamy wpływ na to, co jemy oraz w jaki sposób pielęgnujemy naszą skórę. A to właśnie te dwie kwestie odgrywają największą rolę w zachowaniu młodego i promiennego wyglądu.

Szkodliwe czynniki wpływające na stan naszej skóry

Jakie czynniki mogą być szkodliwe dla naszego organizmu, a tym samym stanu naszej cery? Okazuje się, że zaszkodzić mogą nam również naturalne procesy zachodzące każdego dnia w skórze. Wydzielające się sebum i martwe komórki naskórka mogą zapchać pory, a tym samym spowodować pojawienie się niedoskonałości. Do pojawienia się zanieczyszczeń może przyczynić się również makijaż, zwłaszcza w połączeniu z wydzielanym łojem oraz martwym naskórkiem. Również stres i zmęczenie odbijają się w znacznym stopniu na wyglądzie naszej skóry. Innymi czynnikami, które wpływają na stan naszej skóry są zanieczyszczone powietrze oraz używki, takie jak alkohol lub papierosy. Na wygląd naszej cery negatywnie wpływa również wysoko przetworzona żywność.

Czynniki zewnętrzne wpływają w znacznym stopniu na barierę ochronną skóry. To, co spożywamy, wpływa na jej stan również od wewnątrz – dlatego w celu zachowania młodej i promiennej skóry powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na pielęgnację, ale również na to, co dostarczamy do organizmu razem z pożywieniem.

Zdrowy styl życia kluczem do sukcesu

W przypadku pojawienia się problemów ze skórą w pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy nasz styl życia nie sprzyja przenikaniu toksyn i zanieczyszczeń do organizmu. Często problemy zdrowotne fundujemy sobie na własną rękę. Aby na dłużej zachować młody i świeży wygląd. powinniśmy znaleźć aktywność fizyczną, która będzie sprawiała nam przyjemność – wówczas  ćwiczenia szybciej wejdą nam w nawyk. Równie ważne jest nawodnienie organizmu. Lekarze, dietetycy i kosmetolodzy nie bez powodu sugerują, że powinniśmy pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Skóra nawilżona od środka będzie wyglądała po prostu lepiej.

Wysoko przetworzoną żywność i słodkie przekąski lepiej zamienić na świeże warzywa i owoce. Chęć na papierosa – spacerem. Dobrze jest ograniczyć spożywanie alkoholu. Zdrowy styl życia wpłynie pozytywnie na cały organizm, w tym także na skórę. Odpowiednio dobrana pielęgnacja będzie wówczas „kropką nad i” całego procesu detoksykacji skóry.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja podkreśli piękno naszej skóry

Na niektóre czynniki szkodliwe nie mamy wpływu. W naszej skórze codziennie zachodzą procesy regeneracyjne, podczas których komórki naskórka obumierają. Dla zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóra produkuje sebum. Kiedy jej prawidłowe działanie zostaje zachwiane, może pojawić się nadmiar martwych komórek oraz łoju. W połączeniu z makijażem i zanieczyszczeniem powietrza tworzy się mieszanka wybuchowa. Dlatego kluczowe w pielęgnacji skóry jest codzienne i dokładne oczyszczanie skóry w domu. Demakijaż powinien być wykonywany za pomocą produktów, które nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry, a tym samym nie prowadzą do jej nadmiernego przesuszenia i zwiększonego wydzielania sebum. Do demakijażu dobrze sprawdzą się pianki myjące, mleczka lub płyny micelarne, dostosowane do potrzeb naszej skóry. Do codziennego mycia nawet wrażliwej skóry sprawdzi się również emulsja oczyszczająca z drobnymi cząstkami złuszczającymi. Pamiętajmy, że każdorazowo po demakijażu konieczne jest użycie toniku, w celu przywrócenia właściwego pH skóry.

Proces odnowy skóry trwa 28 dni, z wiekiem spowalnia, ale możemy go jednak przyspieszyć. Złuszczanie naskórka jest drugim, ważnym etapem pielęgnacji skóry. Dobrze jest wykonywać domowy peeling przynajmniej raz w tygodniu – a jeszcze lepiej regularnie co trzy dni. W przypadku skóry problematycznej sprawdzą się również peelingi profesjonalne, wykonywane w salonach kosmetycznych. Zazwyczaj są mocniejsze i mają silniejsze działanie złuszczające od tych wykonywanych samodzielnie. Należą do nich peelingi enzymatyczne, kawitacyjne lub chemiczne. Ich siła zależy od stężenia oraz rodzaju produktu, mogą być więc stosowane także w przypadku cery naczynkowej i wrażliwej.

W gabinetach kosmetycznych możemy również skorzystać z zabiegów z użyciem kwasu migdałowego lub witaminy C, polecanych szczególnie dla cery problematycznej i trądzikowej. W przypadku cery tłustej doskonale sprawdzą się produkty z ozonem. W ich składzie znajdziemy ozonowane oleje, które są doskonałym nośnikiem aktywnego tlenu, wspomagającego procesy odnowy skóry. Ozon posiada również właściwości bakteriobójcze, z tego względu polecany jest właśnie do cery trądzikowej. Produkty zawierające ozon znajdziemy w ofercie marki Isseimi, na przykład w maseczce TTS O3.

Jak widać, niewiele trzeba, by nasza skóra była promienna i pozbawiona zanieczyszczeń. Wystarczy zdrowy styl życia, regularność oraz pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry, aby nasza cera prezentowała się zawsze świeżo i promiennie.

śr. ocena 0 / głosów 0