męski manicure

Jak dbać o męskie paznokcie?

Nie tylko kobiece paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Męskie paznokcie także są wizytówką i świadczą m.in. o poziomie higieny oraz dbania o siebie. Nie dziwi już widok mężczyzny, który korzysta z zabiegów manicure lub pedicure, dlatego nie trzeba się wstydzić i warto w pełni zadbać o paznokcie u rąk i stóp, aby zawsze zachwycać idealnym, zadbanym wyglądem.

W jaki sposób mężczyzn powinien dbać o paznokcie?

Dłonie i stopy mężczyzn często narażone są na działanie różnych czynników niszczących. Panowie wykonujący niektóre zawody mają problem z utrzymaniem paznokci w nienagannym stanie i nie jest temu winny brak dbałości o higienę. Na męskich paznokciach często pojawiają się bruzdy oraz przebarwienia, a także inne niedoskonałości, które są skutkiem wykonywania pracy lub nieprawidłowo przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby w pełni zadbać o męskie paznokcie, trzeba nie tylko pamiętać o codziennych zabiegach higienicznych, ale także zadbać o to, aby powierzyć je w ręce profesjonalistów, którzy wykonają prawidłowy, męski manicure i pedicure. Pozwoli to pozbyć się częstych defektów natury estetycznej, czyli niezbyt ładnych skórek, zrogowaciałego naskórka oraz problemów, które związane są np. z nieprawidłowym obcinaniem paznokci. Męskie paznokcie są zdecydowanie twardsze i tym samym sprawiają więcej kłopotów podczas codziennej pielęgnacji. Zamiast tracić czas na samodzielną naukę korzystania z pilnika oraz wybór kosmetyków, lepiej postawić na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które są stworzone specjalnie dla mężczyzn i dopasowane do szczególnych potrzeb ich dłoni, stóp oraz paznokci.

Męski manicure i pedicure nie są już nowością na rynku usług kosmetycznych. Coraz więcej mężczyzn korzysta z takich zabiegów, a ci, którzy wstydzą się lub obawiają wizyty u kosmetyczki, mogą być spokojni – nie wyjdą z salonu z różowymi tipsami, ale będą mogli cieszyć się idealnie wypielęgnowanymi dłońmi i stopami, o czym zawsze skrycie marzyli – wyjaśnia ekspert ze Studia Urody ManiQ z Wrocławia.

Na czym polega męski manicure i pedicure?

Męski manicure i pedicure to zabiegi idealnie dostosowane do potrzeb skóry i paznokci, które pozwalają zyskać elegancki wygląd. Przed przystąpieniem do zabiegów dłonie lub stopy zostają podane odżywiającej skórę, zmiękczającej kąpieli. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym mężczyzna może liczyć na profesjonalne opiłowanie paznokci oraz usunięcie nieestetycznych skórek, a także zastosowanie skutecznych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dla mężczyzn, którzy zauważają problemy z paznokciami lub skórą stóp doskonałym wyborem może być nie tylko tradycyjny pedicure, ale także pedicure leczniczy, który pozwala pozbyć się wielu powszechnych dolegliwości np. grzybicy stóp oraz odcisków. W salonie kosmetycznym mężczyzna może też liczyć na fachową poradę, która pomoże mu dobrać odpowiednie kosmetyki i samodzielnie zadbać o wygląd skóry oraz paznokci u rąk i stóp.

śr. ocena 0 / głosów 0