Frakcjonowanie 3D – sposób na odmłodzenie skóry

Młodość jest synonimem piękna. Dlatego niechętnie godzimy się z upływem czasu. Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom i nowatorskim zabiegom, możemy odwlec moment, w którym nasza skóra zacznie nosić oznaki starzenia się. Jednym z takich zabiegów jest frakcjonowanie 3D. Na czym polega ta metoda i jakie są jej efekty? Poznaj lepiej frakcjonowanie 3D.

Na czym polega frakcjonowanie 3D?

Celem frakcjonowania 3D jest radykalne odmłodzenie skóry właściwej. Chodzi tu nie tylko o redukcję zmarszczek, ale też ujędrnienie skóry i poprawę jej napięcia.

Istotą tej metody jest tworzenie mikrouszkodzeń termicznych w głębokich warstwach skóry. Podrażnienia wywołują reakcję – skóra zaczyna się regenerować. Jest to wykorzystanie naturalnego mechanizmu naszego ciała. Podrażnienie stymuluje procesy odnowy włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość skóry. Dotychczas dostępne zabiegi frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego działają na podobnej zasadzie, jednak nie tak głęboko w skórze. Dzięki temu, że laser sięga głęboko, efekt liftingujący jest lepszy. W gabinecie www.bellazone.pl wykorzystywany jest laser Nd:Yag neodymowo-jagowy firmy Fotona Spectro SP o długości fali  świetlnej 1064 nm. Obecnie jest to najgłębiej penetrujący laser na rynku przy najwyższym bezpieczeństwie dla skóry.

Po zabiegu frakcjonowania 3D – efekty, postępowanie

Zabieg frakcjonowania 3D jest przeznaczony dla dojrzałych osób, których skóra nosi oznaki starzenia. Dzięki tej metodzie można napiąć i ujędrnić skórę, a zmarszczki stają się płytsze lub całkowicie zlikwidowane. Skóra pozostaje nie tylko młoda, ale też gładka i delikatna.

Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli oraz sauny przez około dwa tygodnie. Przez cztery tygodnie lepiej zrezygnować z opalania się i solarium. Warto zadbać wtedy o kremy z wysokim filtrem, jeżeli musimy eksponować się na promienie słoneczne. SPF powinno wynosić o najmniej 30. Nie ma natomiast ograniczeń co do stosowania kosmetyków – od razu po zabiegu możemy stosować ulubione kremy, a piękny efekt podkreślać makijażem. Szczególnie ważna jest wizyta kontrolna, podczas której lekarz stwierdzi, czy wszystko przebiegło zgodnie z zamierzeniami.

śr. ocena 6 / głosów 5