lifting-twarzy

First Lift – Wskazania i efekty

PDO First Lift to specjalne, wchłanialne nici, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej do wykonywania skutecznego liftingu skóry. Zabieg z użyciem nici First Lift jest nieinwazyjny i bezbolesny, a przy tym daje znakomite efekty. Na czym dokładnie polega ten zabieg, jakie są wskazania do jego wykonania oraz wreszcie, jakich efektów można się po nim spodziewać, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Co to są nici First Lift?

Powstanie nicy First Lift jest efektem pracy naukowców z Korei Południowej. Nici te wykonane są z polidioksynonu, czyli syntetycznego włókna, który po umieszczeniu w skórze powoduje stymulowanie produkcji kolagenu oraz pobudzenie syntezy elastyny. Kolagen to białko, które odpowiada za zapewnienie odpowiedniej jędrności i napięcia skóry, natomiast elastyna jest odpowiedzialna za jej sprężystość i elastyczność. Takie działanie nici First Lift powoduje, że są one bardzo chętnie stosowane w przeprowadzaniu liftingu skóry.

Na czym polega zabieg z użyciem nici First Lift

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie:

Zabieg z użyciem nici First Lift od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością u naszych pacjentów. Jego największą zaletą jest fakt, że jest niezwykle prosty oraz bezbolesny, jego wykonanie trwa zaledwie około 30 minut i pozwala na osiągniecie bardzo dobrych rezultatów.

Zabieg polega na aplikacji w określone rejony skóry nici First Lift. Nici First Lift można wykorzystać do wykonania liftingu skóry zarówno twarzy i szyi, jak i dekoltu, piersi, brzucha, pośladków czy też nóg. Możliwości są więc niemal nieograniczone.

Wprowadzenie nici do skóry nie wywołuje efektów ubocznych. Świeżo po zabiegu skóra co prawda może być odrobinę zaczerwieniona, w niektórych miejscach możemy także zauważyć drobne siniaki lub krwiaki jak również obrzęk, ale takie efekty znikają już po kilku dniach.

Efekty liftingu First Lift

Po około 10-14 dni od wprowadzenia nici do skóry, zaczynają w niej przebiegać procesy neokolagenezy, czyli zaczyna dochodzić do tworzenia nowego kolagenu oraz nowej elastyny, która wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Taki efekt utrzymuje się przez około 240 dni po wykonaniu zabiegu, czyli do momentu całkowitego wchłonięcia nici przez skórę, natomiast efekt poprawy wyglądu skóry po tak wykonanym liftingu może się utrzymać nawet przez 2 lata.

śr. ocena 5 / głosów 7