Paznokcie hybrydowe

Fakty i mity na temat paznokci hybrydowych

Nie od dziś wiadomo, że zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niezwykłej elegancji i piękna nadaje im malowanie, jednak częste używanie tradycyjnych lakierów może być uciążliwe. Z tego powodu coraz większą popularnością i zaufaniem wśród pań cieszą się paznokcie hybrydowe. Krążą o nich jednak pewne mity i stereotypy, które są w stanie skutecznie zniechęcić przed poddaniem się temu kosmetycznemu zabiegowi. Podpowiadamy więc, co każda z pań powinna wiedzieć na temat manicure hybrydowego.

Czym tak naprawdę są paznokcie hybrydowe?

Wśród wielu kobiet możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że wykonanie paznokci hybrydowych jest bardzo czasochłonne i skomplikowane. Jest to oczywiście mit, ponieważ manicure hybrydowym można cieszyć się już po jednej, dość krótkiej wizycie w profesjonalnym salonie. Stworzenie takich paznokci polega na pokryciu naturalnej płytki bazą, która ma przygotować dłoń do lakieru, ale też zwiększyć jego przyczepność. Następnie na paznokieć nanosi się produkt w wybranym przez klientkę kolorze.

Jak przekonują eksperci z Salonu Piękności MOON: ,,Dziś na rynku można znaleźć lakiery praktycznie w nieograniczonej gamie barw. Najbardziej popularne są oczywiście tradycyjne, jednolite produkty o pięknym połysku, jednak chętnie wybierane są też lakiery brokatowe, czy imitujące złoto lub srebro. Specjaliści w tej dziedzinie są w stanie wykonać na paznokciu najbardziej wymyślne wzory’’.

Po nałożeniu na płytkę lakieru trzeba pokryć go topem. Ostatnim etapem jest umieszczenie dłoni pod specjalistyczną lampą UV, która ma za zadanie utwardzić i utrwalić wszystkie naniesione warstwy. Cały proces najczęściej nie trwa dłużej niż godzinę.

Najważniejsze zalety wykonania manicure hybrydowego

Jedną z najbardziej docenianych korzyści manicure hybrydowego jest bez wątpienia jego trwałość. Paznokcie wykonane tą metodą wytrzymują nawet kilka tygodni. Nie tworzą się nich odpryski czy inne defekty. Pamiętajmy jednak, że paznokcie hybrydowe wymaga odpowiedniego przygotowania naturalnej płytki. Trzeba ją dokładnie oczyścić, odtłuścić oraz usunąć wszystkie skórki. Ważne jest jednak, aby zrobić to z pomocą specjalnego preparatu, a nie mechanicznie. Paznokcie muszą być też wyrównane, co nada im interesujący, wybrany przez klientkę kształt. Płytka, na którą został nałożony odpowiedni lakier jest bardzo twarda i odporna na wszelkie uszkodzenia, dzięki czemu manicure hybrydowy ułatwia zapuszczanie paznokci. Jego koszt zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu złotych, choć oczywiście zależy od tego, czy będą wykonywane oryginalne wzory.

śr. ocena 0 / głosów 0