Jakie efekty dają urządzenia typu HIFU

Zabieg HIFU to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wchodzących w zakres medycyny estetycznej. Ta technologia wykorzystuje wiązki fal dźwiękowych o dużym zasięgu i używana jest do wykonywania bezinwazyjnego liftingu twarzy. Zabieg przeprowadza się specjalnym urządzeniem typu HIFU. Sprawdźcie jakie efekty można osiągnąć z jego pomocą.

Czym jest HIFU

HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) to skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W medycynie znana jest już od ponad 20 lat i wykorzystuje się ją w leczeniu nowotworów, w tym przede wszystkim raka prostaty. W medycynie estetycznej natomiast znalazła zastosowanie dość niedawno – z pomocą tej technologii wykonuje się lifting i ujędrnianie skóry.

HIFU jest falą akustyczną o wysokiej częstotliwości, która powoduje ruch komórek w tkankach. Może kumulować się na różnej głębokości tkanek, jednak ma ograniczony zasięg. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków, sięgając na określoną głębokość, wywołuje tarcie i ruch komórek, które generują ciepło. W efekcie dochodzi do mikropoparzeń wewnątrz tkanki, w których wyniku zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji, stymulowane przez poparzenia – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę PROFI-MED.

HIFU w medycynie estetycznej

Popularność technologii HIFU w medycynie estetycznej wciąż rośnie. Z jej wykorzystaniem wykonuje się zabieg „bezoperacyjnego liftingu metodą HIFU 2D”. Polega ona na stosowaniu skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Istotą metody jest dokładne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na niewielkim, precyzyjnie punktowanym obszarze.

Urządzenia HIFU działają w oparciu o zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu, oddziałującym na tkanki na dwa sposoby, a mianowicie termiczny i mechaniczny. Fala dźwiękowa, którą wytwarza HIFU, wywołuje tarcie komórek, czego efektem jest przegrzanie stymulujące procesy naprawcze. W wyniku tego zabiegu dochodzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, a to zwiększa pogrubienie i napięcie skóry.

Zabieg HIFU wykonać trzeba 2-3 razy i nie wymaga podania znieczulenia. W żaden sposób nie wyklucza on również z życia codziennego, dlatego można określić go mianem tzw. zabiegu „lunchowego”, po którym można bez obaw wrócić do normalnego życia. Trzeba być jednak przygotowanym, że na obszarze zabiegowym przez 1-2 godziny po zabiegu utrzymywać się może lekki rumień.

Efekty zabiegów HIFU

Pierwsze efekty po wykonaniu zabiegu widoczne są zaraz po jego zakończeniu, jednak w pełni zadawalające rezultaty pojawiają się po upływie 90 dni. Warto wiedzieć, że efekty HIFU utrzymują się co najmniej przez 18 miesięcy.

Do rezultatów zabiegu wykonywanego technologią HIFU należą:

 • odmłodzenia skóry,
 • poprawa owalu twarzy ( likwidacja chomików),
 • likwidacja bruzd i zmarszczek,
 • uniesienie brwi,
 • likwidacja  „podwójnego podbródka”,
 • zwiększenia napięcia skóry twarzy i szyi,
 • likwidacja cellulitu,
 • zwiększenie napięcia skóry na ramionach „ pelikany”,
 • zwiększenie napięcia skóry na brzuchu,
 • poprawa jakości skóry,
 • ujędrnienie piersi,
 • ujędrnienie skóry ciała, zredukowanie zwiotczeń.

Podsumowując, urządzenia typu HIFU służące do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dają ogromne możliwości. Z ich pomocą można szybko i bezinwazyjnie poprawić swój wygląd.

śr. ocena 5 / głosów 3