Dobry salon tatuażu. Jak wybrać specjalistę?

W każdym dużym mieście działa przynajmniej kilka salonów tatuażu. Po podjęciu decyzji o wykonaniu trwałego rysunku na ciele należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór odpowiedniego salonu. W jaki sposób wybrać ten odpowiedni? Na co dokładnie zwrócić uwagę, decydując się na konkretnego specjalistę? Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby decyzja była znacznie łatwiejsza.

Wybór odpowiedniego salonu tatuażu – od czego zacząć?

Znalezienie właściwego studia tatuażu jest tylko z pozoru prostym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów, dzięki którym sprawa będzie zdecydowanie łatwiejsza. Pierwszym ważnym elementem jest cena usługi. Trzeba przy tym pamiętać, że tatuaż wykonuje się na całe życie i nie warto na nim oszczędzać. Niska cena oznacza zwykle mniejsze umiejętności tatuatora, a może też wiązać się ze stosowaniem niskiej jakości sprzętu czy tuszów. Jak podkreśla specjalista z Salonu Tatuażu Artystycznego Monaché Ink:

Nieudane wykonanie to przede wszystkim późniejsze niezadowolenie klienta. Naprawa błędu taniego tatuatora jest kosztowna – w takim przypadku konieczne jest zrobienie nowego, zakrywającego tatuażu – dodaje.

Średnie ceny związane z jedną sesją to koszt około 800-1500 złotych. Oczywiście jest to uzależnione od wielkości wzoru czy jego skomplikowania. W przypadku oferty rzędu 200-300 złotych warto zastanowić się nad wyborem innego studia.

Kolejny aspekt to termin, w jakim zostanie wykonany tatuaż. Do najlepszych artystów zajmujących się profesjonalnym tatuowaniem trzeba umawiać się z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Działa tu prosta zasada – im lepszy tatuator, tym dłuższe kolejki – w związku z czym czas oczekiwania na sesję się wydłuża. Zdarzają się i takie przypadki, że do salonu tatuażu oczekuje się nawet kilka lat, a czasem konieczny jest wyjazd do innego kraju.

Odpowiednie warunki w salonie to podstawa

Najważniejszy aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to higiena. W studio powinien panować ogólny porządek. Jeżeli wchodząc do salonu tatuażu, można zauważyć kurz na podłodze czy brud na meblach, to jedyną właściwą decyzją będzie wyjście z niego.
W renomowanych salonach przywiązuje się najwyższą wagę do higieny. Oznacza to między innymi, że fotel powinien być dezynfekowany po każdym kliencie. Tatuator powinien używać jednorazowych rękawiczek oraz korzystać ze sterylnych igieł.

Zaprojektowanie wzoru – czy ma znaczenie?

W dobrym salonie tatuażu pracują prawdziwi artyści. To właśnie oni pomagają w zaprojektowaniu odpowiedniego wzoru dopasowanego do indywidualnych wymagań klienta. Najlepsi specjaliści nie decydują się na wykonanie wzorów zaczerpniętych z internetu. Jeżeli jednak tatuator stwierdzi, że nie ma czasu na projektowanie tatuażu i radzi wybrać jeden ze wzorów dostępnych w salonie, może to oznaczać, że wybrana placówka nie jest odpowiednia.

Wybór profesjonalnego salonu tatuażu nie powinien być podejmowany pod wpływem impulsu. Wybierając doświadczonego specjalistę, masz pewność nie tylko co do bezpieczeństwa zabiegu, ale również tego, że jego efekt będzie dokładnie tym, czego oczekujesz.

śr. ocena 5 / głosów 5