Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Nadmierne owłosienie to zmora większości kobiet, zwłaszcza w okresie letnim. Spędzamy mnóstwo czasu zamknięte w łazience usuwając włoski, które jak na złość odrastają w zawrotnym tempie. W dodatku niektóre metody są tak bolesne, że nie chcemy o nich nawet myśleć. Czy już do końca życia będziemy skazane na tracenie naszego czasu na te nieprzyjemne zabiegi? Absolutnie! Jest na to skuteczny sposób.

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg od wielu lat stosowany z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej, gdzie zyskał sobie szerokie grono zwolenniczek. Sam proces jest niezwykle prosty i bezinwazyjny, a tym samym zdrowy i bezpieczny. Polega na naświetlaniu fragmentów skóry urządzeniem emitującym odpowiednio przystosowaną wiązkę światła. Wskutek tego naświetlania melanina zawarta w mieszkach włosowych przyjmuje ciepło, a w reakcji na wysoką temperaturę ich macierz ulega uszkodzeniu i niemożliwe jest dalsze wytwarzanie przez nią włosów. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla naszej skóry i organizmu, gdyż uszkodzeniu ulega tylko mieszek włosowy. Podejmują się go dobre kliniki estetyczne, takie jak np. Medicor w Krakowie.

Zalety depilacji laserowej

Za wykonaniem tego zabiegu przemawia przede wszystkim jego trwałość. Uszkodzony przez laser mieszek włosowy już nigdy nie będzie w stanie wyprodukować włosa, pozbywamy się więc zbędnego owłosienia na zawsze. Już nigdy nie będziemy zmuszone tracić czasu na depilację lub rezygnować z niespodziewanych propozycji czy wyjść, bo akurat nie zdążyłyśmy się odpowiednio przygotować.

Zabieg ten jest szczególnie polecany dla kobiet, które ze względu na posiadanie bardzo wrażliwej skóry nie mogą stosować tradycyjnych metod depilacji. Decydując się na depilację laserową w końcu będą mogły w pełni cieszyć się życiem, wyjść bez skrępowania na plażę czy ubrać się tak, jak im się podoba.

Jest to zabieg, który z pewnością docenią także panie mające problem z nadmiernym owłosieniem okolic twarzy. Depilacja laserowa pozwoli im na zawsze wyeliminować ten, często niezwykle wstydliwy, problem.

Jego niewątpliwą zaletą jest także całkowita bezbolesność. Ten fakt docenią w szczególności te panie, które na co dzień poddają się zabiegom usuwania włosków woskiem lub za pomocą depilatora. Będzie to dla nich ulga nieporównywalna z niczym innym.

Koszt zabiegu

Z uwagi na swoje spektakularne efekt, depilacja laserowa nie jest najtańszym rodzajem zabiegu. Pamiętajmy jednak, że owszem, płacimy więcej niż za standardowe metody depilacji, ale pieniądze te oszczędzimy w przyszłości na kupowaniu rozmaitych akcesoriów do golenia lub innych zabiegach. Stosowanie różnych kremów, pianek czy innych urządzeń do depilacji nie są nawet w połowie tak skuteczne, jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserowej. Jej koszt szybko się więc zwraca. Można powiedzieć – z każdym tygodniem czy nawet dniem.

śr. ocena 5 / głosów 3