pedzle-do-makijazu

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Pędzle są niesamowitym ułatwieniem w codziennym nakładaniu na twarz makijażu i po prostu trudno ich nie kochać. Ich używanie jest znacznie bardziej higieniczne niż posługiwanie się po prostu dłońmi i dużo łatwiejsze niż używanie gąbeczek.

Dobre pędzle do makijażu mogą być z powodzeniem używane nawet przez kilka lat, jednak żywotność pędzla uzależniona jest od sposobu, w jaki o niego dbamy – zauważa nasza rozmówczyni ze sklepu Kosmetykomania.pl.

Czyszczenie pędzli do makijażu

Aby posługiwanie się pędzlami do makijażu faktycznie było higieniczne, musimy je odpowiednio czyścić. Mycie pędzli jest szalenie ważne, ponieważ podczas używania na włosiu zbierają się wszystkie zanieczyszczenia z twarzy, a więc martwy naskórek, sebum i bakterie. Jeśli nie chcemy dopuścić do rozwoju niebezpiecznych mikroorganizmów na pędzlu i następnie do przeniesienia ich na cerę, myjmy nasze pędzle!

Pędzle do nakładania mokrych kosmetyków, takich jak podkład, eyeliner czy wodne cienie, należy czyścić po każdym użyciu. Pędzle do kosmetyków sypkich możemy myć rzadziej, np. co drugi dzień. Warto sięgnąć po specjalne szampony i płyny antybakteryjne do mycia pędzli, które nie tylko zapewniają dokładne usunięcie wszystkich potencjalnych zagrożeń dla skóry, ale przy okazji pielęgnują delikatne włosie.

Dodatkowym ułatwieniem w czyszczeniu są specjalne akcesoria wykonane z silikonu. Małe, silikonowe nakładki na palce (tzw. brushegg) pozwolą ci usunąć nawet bardzo głębokie zanieczyszczenia w ekspresowym tempie.

Suszenie pędzli po myciu

Częstym błędem w pielęgnacji pędzli do makijażu są próby przyspieszania ich schnięcia po myciu. Stanowczo odradzamy suszenia włosia suszarką, czy umieszczania mokrego pędzla na kaloryferze. Mokry pędzel należy delikatnie osuszyć jednorazową chusteczką, a następnie położyć płasko w temperaturze pokojowej.

Przechowywanie pędzli do makijażu

Ważne jest także zadbanie o to, by pędzle były przechowywane we właściwym miejscu – zauważa nasza rozmówczyni z Kosmetykomania.pl.

Stanowczo nie zachęcamy do trzymania pędzli w łazience, gdzie wysoka wilgotność i podwyższone temperatury będą sprzyjały rozwojowi grzybów.

Pędzle powinny być zabezpieczone przed wilgocią, kontaktem z innymi przedmiotami, ale także przed kurzem, dlatego powinny być przechowywane zamkniętych opakowaniach. Najlepiej do tego celu wykorzystać eleganckie etui, które nie tylko zabezpiecza akcesoria do makijażu, ale także pozwala na ich wygodne porządkowanie.

śr. ocena 4.8 / głosów 4