plyn-micelarny

Czym się różni płyn micelarny od toniku i mleczka do twarzy?

Wieczorne wykonywanie dokładnego demakijażu ma bardzo duże znaczenie dla właściwej pielęgnacji skóry. Jeżeli nie uda nam się bowiem dobrze oczyścić skóry, stosowane przez nas na noc kremy oraz inne środki pielęgnacyjne nie będą właściwie wchłaniane, a co za tym idzie – znacząco obniży się ich skuteczność. Wykonanie dokładnego demakijażu jest możliwe dzięki użyciu płynu micelarnego. Jaka jest jego charakterystyka oraz czym się różni od tradycyjnych toników oraz mleczka do twarzy, dowiesz się z naszego artykułu.

Czym się wyróżnia płyn micelarny?

Płyn micelarny jest szczególnym rodzajem płynu do demakijażu. Niektóre osoby myślą, że jest to tylko kolejna wersja toniku, jednak nie jest to prawda. W płynie micelarnym, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się micele, czyli mikroskopijne kuleczki, których obecność sprawia, że płyn ten doskonale radzi sobie zarówno ze zmywaniem makijażu, jak i ze zmywaniem tłustych zanieczyszczeń na skórze. Micele składają się z połączonych ze sobą cząsteczek wodnych i lipidowych. Część z nich ma właściwości hydrofilowe, co oznacza, że doskonale przyciągają wodę, natomiast druga część wykazuje właściwości hydrofobowe, co oznacza, że odpychają wodę, za to doskonale łączą się z tłuszczami. Takie właściwości sprawiają, że płyn micelarny skutecznie usuwa nawet wodoodporny makijaż.

Składniki nawilżające i odżywcze

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Scan-Anida, cenionego producenta najwyższej jakości naturalnych kosmetyków do ciała: Specyfika i skład płynu micelarnego pozwalają nie tylko skutecznie wyczyścić skórę z pozostałości po makijażu, ale również doskonale ją nawilżyć. Wysokiej jakości płyny micelarne zawierają bowiem składniki nawilżające i odżywcze, pozbawione są natomiast detergentów, które bardzo często potrafią podrażniać delikatną skórę twarzy. Jest to bardzo ważne, dlatego dokonując wyboru płynu micelarnego, sięgajmy tylko po te z wyższej półki.

Płyn micelarny a tonik i mleczko do demakijażu

Czy w takim razie płyn micelarny jest w stanie skutecznie zastąpić tonik i mleczko do demakijażu? Tak. Płyny micelarne pozwalają skutecznie zastąpić cały arsenał kosmetyków do oczyszczania twarzy. Ich stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, płyn micelarny m.in. nie zostawia na cerze tłustego filtru. Stosując płyny o właściwościach hipoalergicznych, zapobiegniemy także ryzyku powstawania podrażnień oraz reakcji alergicznych na skórze.

Pamiętajmy także mleczko do twarzy powinno być stosowane tylko przez osoby posiadające cerę suchą, posiada bowiem w składzie bardzo dużo substancji nawilżających i natłuszczających. W przypadku płynu micelarnego nie ma takich ograniczeń, i może być on stosowany przez osoby posiadające różne typy cery.

śr. ocena 4.8 / głosów 5