Pedicure kosmetyczny

Czym się różni pedicure medyczny od kosmetycznego?

Zdrowe i zadbane stopy to bez wątpienia najlepsza wizytówka każdej kobiety. W celu zapewnienia stopom odpowiedniej pielęgnacji, wiele z nas korzysta z profesjonalnych zabiegów pedicure wykonywanych w salonach kosmetologicznych. Istnieją jednak dwa rodzaje tego zabiegu na stopy: wyróżniamy bowiem pedicure kosmetyczny oraz pedicure medyczny. Na czym polega różnica pomiędzy pedicure medycznym, a kosmetycznym? Na to i inne pytania, odpowiemy w artykule.

W jakim celu wykonuje się pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny wykonuje się na zdrowych stopach, w celu dokładnego oczyszczenia i wypielęgnowania skóry stóp oraz paznokci. Podczas wykonywania tego zabiegu, kosmetyczka wykorzystuje zwykle tarkę lub frezarkę – narzędzia kosmetyczne, które mają na celu usunąć w sposób mechaniczny zrogowaciały naskórek z podeszwy stóp i pięt.

Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, podczas tradycyjnego pedicure kosmetycznego, mogą zostać wykonane także inne zabiegi pielęgnujące i upiększające, z zastosowaniem odżywek, masek lub kremów do stóp. Salony kosmetologiczne oferują zarówno pedicure kosmetyczny bez malowania paznokci, jak i pedicure z malowaniem lakierem (tradycyjnym lub hybrydowym).

Pedicure medyczny – kiedy warto go wykonać?

Pedicure medyczny to zabieg na stopy zyskujący coraz większą popularność. W odróżnieniu bowiem od zabiegu klasycznego, pedicure medyczny polecany jest także w przypadku stóp ze zmianami różnego typu, takimi jak haluksy, wrastające paznokcie, odciski czy pękające pięty. Pedicure medyczny ma zatem charakter zarówno pielęgnacyjny, jak i leczniczy. Dzięki niemu możemy zatem nie tylko zadbać o wygląd stóp, ale przede wszystkim o ich zdrowie.

Z profesjonalnego zabiegu pedicure – zarówno kosmetycznego, jak i medycznego, a także innym zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, można skorzystać w Salonie Kosmetologii French Clinic.

Salon French Clinic oferuje pedicure medyczny, którego celem jest dogłębna odnowa i regeneracja naskórka, uzyskanie maksymalnej gładkości i optymalnego nawilżenia skóry stóp. W ofercie salonu jest także tradycyjny pedicure kosmetyczny w kilku wersjach: bez malowania paznokci, a także z malowaniem lakierem klasycznym lub hybrydowym.

Niezależnie od tego, czy nasze stopy wymagają szczególnej pielęgnacji, czy może wystarczy poddać je tradycyjnemu pedicure kosmetycznemu, warto oddawać je regularnie w ręce pedicurzysty. Specjalista, wykorzystując doświadczenie i umiejętności, a także profesjonalne i specjalistyczne, najwyższej jakości kosmetyki do pielęgnacji stóp, sprawi, że stopy będą nie tylko piękne i zadbane, ale przede wszystkim zdrowe.

śr. ocena 0 / głosów 0