Na czym polega zabieg lipolizy?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem medycyny estetycznej, przeznaczonym dla osób, które szukają skutecznej metody walki z najbardziej uporczywymi złogami tłuszczu. Ponieważ pozwala usunąć ten nadmiar tkanki tłuszczowej, którego nie udało się wyeliminować ćwiczeniami i dietą, stosowana jest jako metoda modelowania sylwetki, ale nie odchudzania. Na czym dokładnie polega lipoliza?

Jak działa lipoliza?

Lipoliza jest bezoperacyjną, a więc małoinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej – wyjaśnia ekspert z wrocławskiego gabinetu medycyny estetycznej Katarzyny Nielepkowicz.

Zabieg polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej specjalnych preparatów, które rozpuszczają komórki tłuszczu, przez co umożliwiają organizmowi samodzielne wydalenie ich z organizmu w naturalnych procesach przemiany materii.

Preparaty do lipolizy bazują na fosfatydylocholinie PPC, która jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Fosfatydylocholina od lat stosowana jest w medycynie do leczenia schorzeń, wymagających redukcji lipidów we krwi oraz usuwania zatorów tłuszczowych. Pozostałe składniki preparatów przyspieszają metabolizm wstępnie rozłożonych tłuszczy.

Jak wygląda zabieg lipolizy?

Podczas zabiegu preparat do lipolizy podawany jest pacjentowi w postaci miejscowych zastrzyków. Iniekcje nie są bolesne, ale mogą powodować uczucie pieczenia i zaczerwienienie. Po wykonaniu zabiegu na skórze może powstać obrzęk i drobne krwiaki, utrzymujące się maksymalnie kilka dni. Po ustąpieniu obrzęku, czyli około 3 doby od wykonania zabiegu, zaleca się delikatne masowanie miejsc poddanych lipolizie, co pomaga w równomiernym rozprowadzeniu preparatu w tkankach i poprawia jego działanie.

Lipoliza jest na tyle nieinwazyjna, że nie wymaga hospitalizacji i pozwala pacjentowi na normalne funkcjonowanie od razu po wyjściu z  gabinetu. Cały zabieg zamyka się zwykle w czasie około 1 godziny. W zależności od tego, jak duże złogi tkanki mają ulec redukcji, do uzyskania oczekiwanych efektów przeprowadza się jeden do trzech zabiegów lipolizy w kilkutygodniowych odstępach.

Dla kogo przeznaczona jest lipoliza?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, lipoliza jest metodą modelowania ciała, a nie odchudzania. Zabiegi przeznaczone są dla osób o niewielkiej nadwadze i aktywnie odchudzających się, które potrzebują pomocy w redukcji opornego tłuszczu w niektórych partiach ciała. Lipoliza daje doskonałe efekty w usuwaniu złogów na boczkach, brzuchu, biodrach, wewnętrznej stronie ud, nad  kolanami, na  ramionach czy podbródku.

śr. ocena 5 / głosów 3