pasty-wybielajace

Czy warto stosować pasty wybielające?

Producenci wybielających past do zębów obiecują wiele. Spektakularne efekty po użyciu takiej pasty prezentują gwiazdy w reklamach na ekranach naszych telewizorów. Czy trzeba więcej? Zainteresowani, zachęceni, zmobilizowani i niecierpliwi biegniemy do sklepu. Mija tydzień, drugi, a efektów nie widać? Odpowiadamy, czy warto stosować pasty wybielające.

Codzienna pasta do bojowych zadań

Podstawowym zadaniem pasty do zębów jest utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej oraz ochrona zębów przed próchnicą. Mycie zębów minimum 3 razy dziennie wybraną pastą do zębów pozwoli zapewnić odpowiednią ochronę i zapewni zdrowie zębów i dziąseł.

Dopiero dodatkowe właściwości past mogą zapewnić nam inne działanie. Dodatek różnych substancji odpowiadających za poszczególne funkcje sprawi, że zwykła pasta do zębów stanie się magiczną różdżką do zadań specjalnych.

Mimo wszystko nie oszukujmy się i nie zapominajmy, że pasta zawsze pozostanie pastą. Nie osiągniemy spektakularnych efektów od samego używania na co dzień pasty do zębów.

Cała prawda o pastach wybielających

Każda pasta pełni następujące funkcje:

  • Oczyszcza
  • Chroni zęby przed bakteriami i próchnicą
  • Chroni dziąsła
  • Utrzymuje zdrową jamę ustną

Czym zatem różnią się pasty wybielające od zwykłych past do zębów?

Dobra pasta zawiera w swoim składzie substancje takie jak fluor, substancje ścierające, a także wyciągi roślinne czy substancje pieniące. Mięta czy eukaliptus odpowiadają za świeży oddech, a na przykład allantoina chroni przed próchnicą. Za usuwanie przebarwień i usuwanie zanieczyszczeń odpowiadają substancje ścierające. One też chronią szkliwo. Takimi składnikami ścierającymi są np. glin czy węglan wapnia.

Cały sekret past wybielających tkwi w zwiększonym składzie substancji ścierających. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że nadmiar tych składników ściera szkliwo i może powodować nadwrażliwość zębów.

Czy wybielające pasty do zębów działają cuda?

Żadna pasta do zębów nie sprawi, że nasze zęby zmienią się o kilka odcieni, jak przekonują ich producenci. Pamiętajmy, że pasta do zębów może być jedynie dodatkiem pomocnym w całym procesie wybielania zębów. Powinniśmy zadbać o zdrowe odżywianie i naturalne metody wybielania. Jeśli będziemy spożywać barwiące pokarmy w nadmiarze, pasta nie osiągnie oczekiwanych efektów.

śr. ocena 5 / głosów 1