Mezoterapia mikroigłowa

Co jest niezbędne do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej?

Dbanie o skórę jest bardzo ważne do tego, aby mogła ona zachować zdrowy i młody wygląd. Jest mnóstwo sposobów, w jaki można to robić. Najbardziej istotna jest oczywiście codzienna pielęgnacja, ale można zdecydować się też na dodatkowe zabiegi przeprowadzane we własnym domowym zaciszu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa. Na czym ona polega?

Mezoterapia mikroigłowa – co to takiego?

Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana w przypadku twarzy, szyi, dekoltu, a także takich części ciała jak ręce, brzuch, uda i pośladki. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry w odpowiedni sposób. Tak powstają mikrourazy, które pobudzają tkanki do regeneracji. Zabieg jest bezbolesny, ale powoduje opuchnięcie skóry i zaczerwienienie, które znika z reguły po kilku dniach.

Efektem mezoterapii mikroigłowej jest ogólna poprawa stanu skóry. Z twarzy znikają drobne zmarszczki oraz blizny potrądzikowe, a koloryt cery jest wyrównany. Poza tym, skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Metoda ta pomaga również pozbyć się rozstępów. Zabieg jest bardzo efektywny, co gwarantuje satysfakcję pacjentów. Najlepszy wynik można osiągnąć, stosując mezoterapię mikroigłową kilka razy w odstępach co 2-4 tygodnie.

Czego używa się do mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa nie może obejść się bez specjalnych urządzeń do nakłuwania, np. dermarollerów. Mają one postać rączki zakończonej obrotowym wałkiem z małymi stalowymi lub tytanowymi igiełkami. Powodują powstawianie tysięcy małych nakłuć. To właśnie one pobudzają tkanki do regeneracji, a skórę do wytwarzania elastyny, kolagenu, kwasu hialuronowego itd. przez kolejnych kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.

Dermorollery są wykorzystywane w salonach kosmetycznych, ale można też kupić jeden z nich np. w sklepie internetowym CRAVVI, a potem używać go samodzielnie w domu. Przedtem jednak trzeba zapoznać się dokładnie z wytycznymi dotyczącymi tego urządzenia, aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Skóra po mezoterapii mikroigłowej wymaga również specjalnego traktowania. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat przed użyciem dermorollera.

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

Niestety mezoterapia mikroigłowa nie jest dla każdego. Unikać powinny jej przede wszystkim kobiety w ciąży i karmiące piersią. Poza tym, nie jest to zabieg wskazany dla osób z chorobami krwi, chorobami autoimmunologicznymi i nowotworami. Przeciwwskazaniem są również zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, a także zabiegi chirurgiczne wykonywane na danej części ciała w okresie krótszym niż 3 miesiące przed terapią. To tylko część zaleceń – warto poznać je wszystkie przed przystąpieniem do zabiegu.

śr. ocena 5 / głosów 1